Elektronika

Ako chrániť tablet alebo čítačku pred poškriabaním?

obal proti poštriabaniuTablet alebo čítačka nie je práve lacná záležitosť, a preto ich musíme chrániť pred prípadným poškodením. Základom je kvalitný obal alebo puzdro na tablet alebo čítačku, ktoré chránia prístroje pri páde, a ochranná fólia, vďaka ktorej je chránený pred poškriabaním aj displej tabletu alebo čítačky. Vyrobiť si ochranné puzdro alebo obal na tabliet či čítačku elektronických kníh si môžete aj sami, teda ak dávate prednosť vlastným nápadom pred výrobkami z obchodu. Tri základné tipy čítajte ďalej.

Metódy ako chrániť tablet a čítačku pred poškriabaním:

Obal alebo puzdro

ochrana pred poškriabanímNajlepšia ochrana pred nárazmi a pred poškriabaním tabletu je obal a puzdro. Puzdrá aj obaly majú rôzne moderné motívy, z ktorých si môžete vybrať ten, ktorý vám imponuje.

Pozor, ale na rozmery vášho tabletu alebo čítačky. Každý tabliet alebo čítačka majú špeciálny obal, ktorý presne zodpovedá ich rozmerom.

Tieto špeciálne obaly je možné zakúpiť v obchodoch s elektronikou, kde vám zaiste pomôžu s výberom, alebo ich priamo môžete kúpiť u výrobcu daného výrobku. Pozor, ak obal nemá zips, prístroj môže ľahko vykĺznuť a rozbiť sa.

Pred nákupom obalu alebo puzdra na tablet alebo čítačku elektronických kníh si preto starostlivo prezrite výrobok a premyslite jeho použitie.

Ochranná fólia

ochrana čítačky pred poškriabanímOchranné fólie chránia čítačku alebo tabliet hlavne pred poškriabaním.

Sú úplne priehľadné a sú oveľa lacnejšie ako nový tablet alebo čítačka, preto jej prípadná výmena nie je tak nákladná ako napr. výmena celého poškrabaného displeja.

Niektoré výrobky sú opatrené ochrannou fóliou už pri nákupe – neodstraňujte ju.

Vlastný obal na tablet alebo čítačku e-kníh

Pretože tento článok čítate na webe plnom nápadov a inšpirácie, bola by škoda nespomenúť, že si obal alebo puzdro na tablet alebo čítačku e-kníh môžete vyrobiť sami a podľa vlastných predstáv.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button