Ako si vybraťElektronika

Ako vybrať tablet?

ako vybrať tabletUvažujete o kúpe tabletu, ale stále neviete, ktorý zaobstarať? Chcete, aby bol kvalitný a za dobrú cenu, pritom však túžite po takom zariadení, na ktorom sa vám bude pohodlne pracovať. Na čo si dať pozor pri jeho výbere a na čo sa zamerať? Ako vybrať tablet?

Čo je to vlastne tablet?

Tablet je tenký prenosný počítač. Môžete na ňom surfovať na internete, prezerať fotografie či sledovať videá, hrať hry, čítať texty. Umožní vám tiež pracovať s rozličnými aplikáciami (napr. výukové aplikácie).

najlepši tabletNajznámejším výrobcom je firma Apple a jej iPad, ktorý spôsobil veľký boom v tejto oblasti. Ďalší výrobcovia sa ale snažia o to, aby nezaostávali a na trhu sa objavujú nové a nové zariadenia.

Tablet je dobre prenosný a skladný, vojde sa do každej kabelky alebo ruksaku.

Vďaka tejto vlastnosti nie ste odkázaní na vysedávanie pri stolnom počítači či notebooku.

Obsluha tabletu nie je vôbec zložitá, ovláda sa prstami rovnako ako smartfóny. Tablet ale nefunguje, až na výnimky, ako telefón, nedá sa s ním volať.

Uhlopriečka a hmotnosť tabletu

Tu záleží na vašich prioritách. Uhlopriečka displeja sa uvádza v palcoch a tablety sa vyrábajú vo veľkosti zhruba od 7 „do 10“ tzn. -18 – 25 cm.

Budete používať tablet predovšetkým na surfovanie a čítanie? Potom zvoľte prístroj radšej väčší! Ak by ste radšej chceli skladný a lacnejší tablet, vyberajte medzi tými menšími.

Hmotnosť tabletov sa pohybuje v rozmedzí od 300g do 700g.

Kvalitný a dobre čitateľný displej!

Vďaka tabletu môžete sledovať video, film, alebo text kedykoľvek a kdekoľvek sa vám zachce. K tomu je potrebný kvalitný displej.

Slabosťou väčšiny tabletov je znížená viditeľnosť na priamom slnku a tiež napríklad rušivé zrkadlenie slnka na displeji. Úlohu hrá tiež citlivosť, presnosť a rýchlosť reakcie displeja na dotyk.

Ak vyberiete kvalitný tablet, môžete na ňom pracovať aj za bieleho slnečného dňa a pozerať sa naň čitateľne z niekoľkých pozorovacích uhlov.

Prevádzková doba batérie

uhlopriečka tabletovTip: Tablety za najlepšie ceny môžete kúpiť na tejto stránke.

Tablet bol vymyslený tak, aby bol dobre prenosný. K tomu, aby nám dobre slúžil, musí mať preto dlhú životnosť batérie. Tablet by mal vydržať pracovať aspoň cez deň, tie najlepšie vydržia aj 10 hodín v prevádzke.

Batéria sa vybíja aj vzhľadom na to, čo na tablete robíte. Surfovanie na internete nevybije batériu toľko, ako sledovanie filmu. Investujte do prístroja, ktorý má veľkú kapacitu batérie, len tak budete spokojní!

Pamäť a operačný systém tabletu

Interná pamäť tabletov býva od 2 GB až do 64 GB a samozrejme, čím väčšia je pamäť, tým je tiež vyššia cena. Záleží len na vás, aké množstvo dát plánujete v tablete nosiť.

Ak zatiaľ nechcete investovať, vyberte tablet, do ktorého môžete vložiť pamäťovú kartu. Takýmto jednoduchým spôsobom sa dá pamäť tabletu rozšíriť o mnoho GB.

To, aký zvolíte operačný systém, je len na vás. Každý operačný systém má svoje špecifické vlastnosti, klady i zápory, ale základné princípy ovládania sú u väčšiny tabletov obdobné.

Firma Apple ponúka uzavretý operačný systém, ktorý možno ľahko kúpiť online a stiahnuť. Navyše ho môžete rozšíriť prostredníctvom ďalších aplikácií. K dispozícii sú ale aj tablety so systémom Android, Windows 8 či RT.

Rozhodne sa ale dopredu uistite, či vami vyžiadané formáty operačný systém podporuje, alebo či bude potrebné niektoré aplikácie a programy doinštalovať.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button