Ako si vybraťElektronika

Ako vybrať Blu-ray prehrávač?

vybrať Blu-ray prehrávač kvalitnePopularita Blu-ray je daná predovšetkým jednou dokonalou vlastnosťou a to je vysoké rozlíšenie. Je pekné, keď si môžeme prezrieť film vo vysokom rozlíšení. Pre mnoho ľudí je táto technológia však stále neznáma a vybrať Blu-ray prehrávač, ktorý by im vyhovoval je tak trochu zložité. Rozhodne nie je vhodné prísť do obchodu s elektronikou a siahnuť po prvom lacnom Blu-ray prehrávači. Sú tu kritériá výberu, ktorých by ste sa mali držať.

Vybrať Blu-ray, ktorý prehrá vaše kompatibilné formáty

vyberajte Blu-ray s podporovanými formátmiKaždý Blu-ray prehrávač podporuje určité multimediálne formáty, pre vás sú dôležité predovšetkým video formáty.

Pred nákupom si skontrolujte zoznam kompatibilných formátov a nekupujte prehrávač, ak ten váš formát nepodporuje.

Zvyčajne iba lacné prehrávače majú obmedzený počet formátov.

Pamäťové disky

V mnohých prípadoch sa vám stane, že budete chcieť na Blu-ray prehrávači prehrávať aj iné veci ako HD filmy, napríklad fotky a videá z dovolenky.

Pre tieto prípady sa uistite, či ak má prehrávač čítačku pamäťových kariet a USB výstup

3D televízie

Ak ste investovali svoje peniaze do 3D televízie, tak si určite budete chcieť vybrať Blu-ray prehrávač, ktorý bude podporovať 3D formát, prípadne ho bude prehrávať správne.

Vždy sa radšej spýtajte výrobcu, nie každý Blu-ray prehrávač má na obale napísané, ako je to s 3D filmami. Keď už vás majú bolieť oči z toľkého pozerania, nech to je aspoň z kvalitného formátu.

Podpora titulkov

Ak radi sledujete filmy s titulkami, ktoré napríklad sťahujete z internetu, vyberte taký prehrávač, ktorý podporuje ich formát.

Zvuk

blu-ray s mnohými vstupmiUistite sa, aby vaša zostava Blu-ray prehrávača, reproduktorov aj receiveru, bola schopná spracovať bezdrôtovú kompresiu zvuku, ktorá zaručí vyššiu kvalitu.

Podporovaný by mal byť tiež codec 7.1 a nie iba 5.1. Pokiaľ máte kvalitnejšie reproduktory, tak zvážte, či si nechcete radšej vybrať Blu-ray prehrávač, ktorý bude na to stavaný.

Ovládanie a prepojenie s PC

Každý výrobca ponúkne iné menu, aj to môže byť jedno z kritérií, ktoré ovplyvnia váš výber. Pokiaľ chcete prehrávač synchronizovať s počítačom, tak si overte, či sa vám táto možnosť vôbec ponúka.

Vybrať Blu-ray si musíte aj podľa výrobcu a ceny

Nikdy nekupujte Blu-ray prehrávač neznámej značky, odporúčané sú Philips, Toshiba, LG, Sony a Panasonic. Tiež sa držte cien, nikdy nekupujte najlacnejší prehrávač v ponuke.

Nakupujte buď prehrávač v strednej cenovej relácii a alebo drahšie, cena sa vždy výrazne premietne na kvalite. Tak ako sa opatrne vyberá čo najlepší televízor, tak musíte dobre zvážiť, ktorý Blu-ray prehrávač je pre vás ten najlepší.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button