Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať Blu-ray prehrávač?

Ako vybrať Blu-ray prehrávač?

vybrať Blu-ray prehrávač kvalitnePopularita Blu-ray je daná predovšetkým jednou dokonalou vlastnosťou a to je vysoké rozlíšenie. Je pekné, keď si môžeme prezrieť film vo vysokom rozlíšení. Pre mnoho ľudí je táto technológia však stále neznáma a vybrať Blu-ray prehrávač, ktorý by im vyhovoval je tak trochu zložité. Rozhodne nie je vhodné prísť do obchodu s elektronikou a siahnuť po prvom lacnom Blu-ray prehrávači. Sú tu kritériá výberu, ktorých by ste sa mali držať.

Vybrať Blu-ray, ktorý prehrá vaše kompatibilné formáty


vyberajte Blu-ray s podporovanými formátmiKaždý Blu-ray prehrávač podporuje určité multimediálne formáty, pre vás sú dôležité predovšetkým video formáty. Pred nákupom si skontrolujte zoznam kompatibilných formátov a nekupujte prehrávač, ak ten váš formát nepodporuje. Zvyčajne iba lacné prehrávače majú obmedzený počet formátov.

Pamäťové disky

V mnohých prípadoch sa vám stane, že budete chcieť na Blu-ray prehrávači prehrávať aj iné veci ako HD filmy, napríklad fotky a videá z dovolenky. Pre tieto prípady sa uistite, či ak má prehrávač čítačku pamäťových kariet a USB výstup

3D televízie

Ak ste investovali svoje peniaze do 3D televízie, tak si určite budete chcieť vybrať Blu-ray prehrávač, ktorý bude podporovať 3D formát, prípadne ho bude prehrávať správne. Vždy sa radšej spýtajte výrobcu, nie každý Blu-ray prehrávač má na obale napísané, ako je to s 3D filmami. Keď už vás majú bolieť oči z toľkého pozerania, nech to je aspoň z kvalitného formátu.

Podpora titulkov

Ak radi sledujete filmy s titulkami, ktoré napríklad sťahujete z internetu, vyberte taký prehrávač, ktorý podporuje ich formát.

Zvuk

blu-ray s mnohými vstupmiUistite sa, aby vaša zostava Blu-ray prehrávača, reproduktorov aj receiveru, bola schopná spracovať bezdrôtovú kompresiu zvuku, ktorá zaručí vyššiu kvalitu. Podporovaný by mal byť tiež codec 7.1 a nie iba 5.1. Pokiaľ máte kvalitnejšie reproduktory, tak zvážte, či si nechcete radšej vybrať Blu-ray prehrávač, ktorý bude na to stavaný.

Ovládanie a prepojenie s PC

Každý výrobca ponúkne iné menu, aj to môže byť jedno z kritérií, ktoré ovplyvnia váš výber. Pokiaľ chcete prehrávač synchronizovať s počítačom, tak si overte, či sa vám táto možnosť vôbec ponúka.

Vybrať Blu-ray si musíte aj podľa výrobcu a ceny


Nikdy nekupujte Blu-ray prehrávač neznámej značky, odporúčané sú Philips, Toshiba, LG, Sony a Panasonic. Tiež sa držte cien, nikdy nekupujte najlacnejší prehrávač v ponuke. Nakupujte buď prehrávač v strednej cenovej relácii a alebo drahšie, cena sa vždy výrazne premietne na kvalite. Tak ako sa opatrne vyberá čo najlepší televízor, tak musíte dobre zvážiť, ktorý Blu-ray prehrávač je pre vás ten najlepší.

Ako vybrať Blu-ray prehrávač?
5 (99.35%) 31 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako si vybrať krabičkovú diétu

Ako si vybrať krabičkovú diétu?

Veľa ľudí si dáva novoročné predsavzatia, medzi ktoré najčastejšie patrí chudnutie. Najrôznejšie zaručené diéty väčšinou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *