Domácnosť

Ako zrekonštruovať toaletu v panelákovom byte?

Ako zrekonštruovať toaletu v panelákovom bytePrečítajte si návod ako zrekonštruovať toaletu. Rekonštrukciu záchodu obvykle vykonávame naraz pri rekonštrukcii kúpeľne. Je to úspornejšie, z časového aj finančného hľadiska. Pri rekonštrukcii toalety v panelákovom byte hľadíme predovšetkým na obklady, ktoré použijeme.

Čo je potrebné ak chcete zrekonštruovať toaletu v panelákovom byte:

  • plán
  • wc
  • obklady
  • dlažba
  • remeselné práce

Spojiť či nechať oddelene

závesné wc v panelákovom byteRekonštruovať samostatne len záchod v panelákovom byte sa neoplatí. Aby sme ušetrili peniaze, rekonštrukciu záchodu vykonáme spolu s rekonštrukciou kúpeľne.

Už vo fáze plánovania si rozmyslíme, či kúpeľňu spojíme s toaletou, alebo či necháme miestnosti oddelené.

Oboje má svoje pozitíva a negatíva. Spojením získame viac priestoru, ktorého v panelákovom byte je zvyčajne veľmi málo. Na druhú stranu nie všetci sú naklonení takémuto dispozičnému riešeniu.

Vybavte si stavebné povolenie

V plánovaní pokračujeme projektom, kde znázorníme rozostavenie.

V prípade, že sa púšťame do rozsiahlejšej rekonštrukcie, musíme informovať majiteľa domu (družstvo a pod.) A požiadať o stavebné povolenie.

Varianty WC

Umakartové jadro musí ísť preč, nahradíme ho murovaným jadrom zo sadrokartónových tvárnic. Moderné toalety dnes majú podomietkovú nádrž (vyjde zhruba na 150 eur) a ovládacie tlačidlá na stene (zhruba 50 eur). Tým môžeme získať aj trochu väčší priestor. R

rekonštrukcia v panelákovom byteozhodnúť sa môžete medzi klasickým WC s nádržkou umiestnenou na stene, kombi WC, alebo závesným.

Ako najefektívnejšia možnosť sa javí závesné WC, už z hľadiska umývania podlahy.

Vďaka deleným tlačidlám potom pri splachovaní ušetríme aj vodu. Malé tlačidlo spláchne 3 litre, veľké 6 litrov. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť WC a močový kameň.

Obklady v toalete

Neváhame investovať do kvalitného obloženia. Pokládku dlažby by mal vykonať skúsený remeselník, ktorý vyberie aj vhodnú škárovaciu hmotu.

Hľadíme na to, aby dlaždice neboli poškodené. Poškodenie mohlo kľudne vzniknúť pri prevoze materiálu.

Tip

Ak sa do rekonštrukcie toalety v panelákovom byte pustíte, pamätajte, že si treba strážiť prácu všetkých remeselníkov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button