Domácnosť

Ako sa správne starať o koženú sedačku?

starať o koženú sedačkuHoci o tom mnohí nevedia, aj koža vyžaduje určitú starostlivosť a preto by ste sa mali starať o koženú sedačku a iný kožený nábytok, ktorý máte v domácnosti. V prípade, že sa kožená sedačka nachádza v dobrých podmienkach, tak dokáže vydržať desiatky rokov bez poškodenia. Pokiaľ však nieje o ňu dobre postarané, tak sa jej životnosť veľmi znižuje. Prečítajte si pár základných rád pre starostlivosť o koženú sedačku, ktoré pomôžu predĺžiť živostnosť vašej sedačky.

Ako sa starať o koženú sedačku

Každá koža sa ľahko poškodí používaním a vplyvom vody. Po kontakte s vodou vždy dochádza k stvrdnutiu kože, ktorá sedačku natrvalo zdeformuje. Aby ste sa vyvarovali poškodeniam z dôvodu vplyvu vody a vlhkosti, je nutné sedačku namastiť. Pre potretie sedačky môžete použiť tekutý tuk.

ako sa starať o koženú sedačkuZvoľte buď rastlinný olej alebo špeciálny sprej. Nepoužívajte však masť ale vždy radšej olej a to preto, lebo sa ľahšie vsiakne do všetkých pórov kože.

Olej po aplikácii na sedačku rozotrite handričkou. Ošetrenie kože na sedacej súprave vykonávajte každý mesiac.

Vhodné prípravky zakúpite v galantérii alebo v obchode s nábytkom. Ak sa vám kožená sedačka zašpiní, nikdy nepoužite na čistenie vodu ale sprej na čistenie kože. Handričkou vyčistite znečistené miesto a následne ho potrite olejom na kožený nábytok.

Čo môže poškodiť kožené sedačky

Na koženú sedačku môže mať vplyv aj UV žiarenie, ak je sedačka pravidelne na slnku, tak sa na ňu často aplikujú UV spreje, ktoré ju lepšie chránia pred zmenou farby a vytvorením prasklín.

starostlivosť o koženú sedačkuVďaka oleju sa vytesní akákoľvek voda a keďže budú póry zaplnené olejom, tak sa žiadna voda do kože nemôže dostať. Po olejovom ošetrení je koža oveľa pružnejšia a pevnejšia.

Rastlinný olej v koži nežltne, jeho vstrebanie je veľmi kvalitné a nemusíte sa báť zápachu. Nemusíte sa obávať ani mastnoty, všetka sa totiž vstrebe. Neaplikujte však príliš veľa oleja, iba také množstvo, ktoré koža pohltí. Prečítajte si aj články ako vyčistiť kožu a ako vyčistiť gauč.

Upozornenie na záver

Vždy keď sa rozhodnete kožené sedačky farbiť tak to môžete robiť jedine prostredníctvom morenia, kedy sa celá plocha kože namočí do moridla, aby sa odfarbila. Ak sa budete starať o koženú sedačku a vôbec celkovo kožený nábytok správne, vydrží vám podstatne dlhšie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button