Nezaradené

Akých chýb sa dopúšťame pri rekonštrukcii bytu?

najväčšie chyby pri rekonštrukcii bytuAk vlastníte byt, respektíve ste si prednedávnom kúpili starší byt, ktorý si vyžaduje menšie rekonštrukcie, čo by ste si mali uvedomiť skôr, ako začnete s rekonštrukciou? A viete akých chýb sa väčšina z nás dopúšťa pri rekonštrukcii bytu?

Zariadenie neprispôsobujeme potrebám a zvykom členov našej rodiny

Každý z nás sa chce pochváliť modernou krásne zariadenou domácnosťou, pričom častokrát pri výbere nábytku a doplnkov nehľadíme na zvyky a potreby jednotlivých členov rodiny, ale chceme, aby miestnosť vyzerala reprezentatívne – aby nás každý mohol len pochváliť.

Nepodliehajte predstavám o dokonalom bývaní. Predsa len z obyčajného panelákového bytu nespravíte luxusnú vidiecku vilu. Čím skôr si to uvedomíte, tým lepšie pre vás. Rekonštrukcia každého bytu je finančne náročná záležitosť a práve preto sa nikam neunáhlite a každučký krok si dôkladne premyslite.

Nemáme stanovený rozpočet

Ďalšia chyba, ktorej sa dopúšťame pri rekonštrukcii bytu. Nikdy nezačnite rekonštruovať svoju domácnosť bez toho, aby ste mali stanovený rozpočet. Práve včasným stanovením rozpočtu dokážete zistiť, či vôbec na danú rekonštrukciu máte dostatok finančných prostriedkov.

Akonáhle začnete a zistíte, že vám chýbajú financie, nebudete vám ostávať nič iné, len si požičať. Takýmto nerozvážnym riešením sa dostanete do väčších problémov. Myslite na to vopred a uvidíte, že ani plánovaná montáž sadrokartónu neohrozí váš účet.

Snažíme sa ušetriť na veciach, na ktorých by sme nemali

Častokrát sa snažíme ušetriť na tom, na čom by sme šetriť jednoducho nemali – napríklad na  podlahe, kúpeľňovom obklade, nábytku. Ak ale chceme kvalitnejšie zariadenie domácnosti, takáto investícia je nevyhnutná. Radšej sa nehrňte do rekonštrukcie, keď viete, že vám financie nevystačia. Nekvalitný nábytok vymeníte raz dva, ale čo obklady, dlažba, kuchynská linka?

Ak vás trápi zlý stav spoločných priestorov, navrhnite zmenu správcu bytového domu. Ak vás ale trápi stav, v akom je váš byt, len vy môžete pre svoje bývanie čosi urobiť. Dôkladne zvážte rekonštrukciu a majte prehľad vo financiách.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button