Ako liečiťNávody

10 trikov, ako sa zbaviť opice

ako sa zbaviť opiceZažili ste náročnú oslavu, na ktorej nechýbal alkohol? Zábava čas od času musí byť a alkohol k nej nepochybne patrí. Rána sú však mnohokrát neznesiteľné, lebo na vás príde opica. Našťastie existujú triky, ako sa opice rýchlo a bezbolestne zbaviť. 10 trikov, ako sa zbaviť opice.

V článku sa dozviete:

  • Strava a nápoje
  • Ďalšie triky na opicu
  • Aké budú náklady

Strava a nápoje na prekonanie opice

1. Dostatok tekutín

pitný režim opicaTelo je kvôli konzumácii alkoholu odvodnené. Ešte pred tým, než si ľahnete k spánku, dajte si trochu vody.

Pohárik s vodou si pre istotu nechajte tiež pri posteli, v noci určite budete mať smäd.

Telu je potrebné dodávať pri opici dostatok tekutín, avšak najlepšie v podobe čistej vody, prípadne minerálky.

2. Tučné jedlá

K rýchlejšiemu vyliečeniu opice dopomôže druhý deň konzumácia tučnejších jedál. Tuky totiž naviažu alkohol. Pokojne si tak na ráno doprajte údeninu či niečo vyprážané.

Netreba to však nijako preháňať.

3. Plný žalúdok

Opicu budete mať o to väčšiu, ak váš žalúdok bude prázdny. Preto je potrebné ho zaplniť a dobre sa najesť.

4. Ovocie

Ovocie má veľa vitamínov, ktoré pomáhajú k rýchlejšej regenerácii unaveného organizmu. Na opicu si tak doprajte jablko, pomaranč, banán alebo aj iné druhy ovocia.

draslik
Draslik

5. Vývar

Klasikou pri prekonávaní alkoholového rána je konzumácia polievky, a to ideálne silného hovädzieho vývaru. Telu dodá soľ, draslík a ďalšie látky, ktoré boli alkoholom odplavené.

6. Energetický nápoj

energatické drinkyNa ráno vás naštartujú aj energetické nápoje.

Tie možno ale odporučiť len v prípade, ak budete cez deň vykonávať nejakú náročnejšiu aktivitu, pôjdete do práce či športovať.

7. Ako sa ráno končí, tak sa aj začína

Ak ste toho vypili naozaj veľa, môže vás ráno nakopnúť aj trocha alkoholu. Malý pohárik piva či jeden štamprlík tvrdšieho alkoholu neuškodí. Dajte si však pozor, aby ste to neprehnali a vlastne tak nepokračovali v párty. Opica by potom bola ešte oveľa horšia.

Ďalšie triky na opicu

8. Dostatok spánku

kvalitný spánokNa opicu pomáha pokoj a odpočinok. Preto je vždy lepšie, ak s opicou nemusíte isť do práce. Ideálne je, ak si ľahnete a poriadne dospíte čas, ktorý máte zameškaný z noci.

9. Acylpyrin

Opicu sprevádza bolesť hlavy. Od nej si ráno uľavíte tým, že si dáte jednu tabletku acylpyrínu. Ten pôsobí takmer okamžite a naozaj pomáha uľaviť. Na tento postup si však príliš nezvykajte, a to najmä vtedy, keď holdujete alkoholu častejšie.

Opici možno do istej miery aj predísť, existujú na to potravinové doplnky, ktoré sa užívajú tesne pred začatím konzumácie alkoholu.

10. Studená sprcha

Krátka sprcha pod ľadovou vodou vás určite prebudí a telu dodá množstvo energie.

Ako dlho potrvá zbaviť sa opice?

Opica sa vytratí v priebehu nasledujúceho dňa po tom, čo ste si užívali alkoholového opojenia. Vďaka vyššie uvedeným trikom však budete schopní normálne fungovať už dopoludnia.

Aké budú náklady?

Na náklady ohľadom odstránenia opice príliš nehľaďte. Vezmite do úvahy, koľko ste minuli za to, aby ste sa do tohto stavu dostali. Vyššie uvedené triky na opicu sú navyše lacné, zato však veľmi účinné.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button