DomácnosťNávody

3 tipy, ako na domáce bielenie záclon

bielenie záclonNepomohlo vám obyčajné pranie špinavých záclon v práčke? Potom nezúfajte, existuje niekoľko tipov, ako docieliť, aby sa opäť zaleskli belosťou a vyzerali ako nové. Ako na domáce bielenie záclon?

1. Použitie bielidla na záclony

Prvým tipom, ako na domáce bielenie záclon, je použitie bielidla. To zaobstaráte v každej drogérii. Musíte ale počítať s tým, že vás to bude niečo stáť, prípravky tohto druhu nie sú práve lacnou záležitosťou. Odporúčam zvoliť skôr produkty lepších značiek, pokojne aj drahšie.

Zvyčajne tu totiž platí, že čím drahšie, tým majú lepšie bieliace účinky. Bielidlo jednoducho použijete pri samotnom praní záclon v práčke, stačí sa dôsledne držať inštrukcií, ktoré sú uvedené na jeho obale.

Tip: Ak hľadáte nejaké ekologické a účinné bielidlo. Vyskúšajte tento: odstraňovač škvŕn. Pomáha účinne zabíjať baktérie, plesne, huby, vírusy a to všetko bez zápachu! A môžete ho použiť nie len na bielenie a pranie bielizne, ale je to aj vynikajúci čistič odpadu. Niekto ho používa aj na odstraňovanie škvŕn a dezinfikovanie chladničky.

2. Použitie kuchynskej soli

Ďaleko lacnejším tipom je použitie obyčajnej kuchynskej soli. Pred vypraním si napustite vaňu horúcou vodou a pridajte do nej soľ, a to zhruba v pomere 1 lyžica na 3 litre vody.

Potom do kúpeľa vložte záclony a nechajte ich tu minimálne dve až tri hodiny. Potom ich stačí len dať do práčky, pridať vhodný prací prášok a aviváž a za pár desiatok minút ich máte ako nové.

3. Použitie kypriaceho prášku na bielenie záclon

pekné biele záclonyPodobne účinným tipom je použitie kypriaceho prášku do pečiva. Postup je podobný ako v prípade kuchynskej soli.

Na každú záclonu budete potrebovať cca 5 balení prášku, ktoré rozpustíte v horúcej vode.

Záclony sú nenápadné a v miestnosti ich ani nevnímame, pritom sú veľmi dôležitou súčasťou domácnosti. Dokážu skvele zútulniť každé bývanie a miestnosti vám už nebudú pripadať prázdne.

Keď vám tieto tipy na bielenie záclon nepomôžu, nezostane vám nič iné ako si zaobstarať nové záclony.

Lacno ich zakúpite tu. Tento e-shop ponúka kvalitné záclony a bytový textil za priaznivé ceny, vďaka ktorým vás rýchlo prejde zlosť z toho, že ste staré záclony museli definitívne vyhodiť.

Určite by vás to raz čakalo. Pokiaľ si nové záclony zakúpite v spomínanom obchode, získate kvalitné dekoračné prvky, ktoré vám v domácnosti poslúžia mnoho rokov. Ale len v prípade, že sa o ne budete riadne starať a pravidelne ich prať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button