Cestovanie

Ako začať so stopovaním?

Ako začať so stopovanímAk potrebujete cestovať z bodu A do bodu B, môžete použiť niekoľko dopravných prostriedkov. Líšia sa rýchlosťou a cenou. Stopovanie je najlacnejšou možnosťou, ale patrí k nemu odvaha a adrenalín. Dávno už ale nestopujú len turisti. Stopovanie využívajú študenti a manažéri firiem. Pár užitočných rád ako začať so stopovaním nájdete nižšie. 

Čo vám treba ak chcete začať so stopovaním

Nájdite svoju výpadovku. Stopovať je možné za každého počasia a ročného obdobia. Avšak, určite si dopredu rozmyslite, či chcete podstúpiť prípadné omrzliny na prstoch a prechladnutie. Napriek tomu, že peňaženka je deravá a stopovanie aut vás vyjde lepšie. Dokonca aj v lete prinesiete obeť v podobe spálených rúk od slnka, držaním palca hore niekoľko hodín. Ale čo už.

rady ako na stopovanieVšetko má svoje plusy a mínusy, tak prečo sa nepustiť do stopovania? Ako ale začať? Teraz sa prejavia vaše orientačné zmysly. Stopovať autá v centre Prahy do Brna?

Prečo nie, ale aká je šanca, že narazíte práve na vodiča, ktorý sa len nepreviezol na obed? Či to chcete alebo nie, investovať do niektorého dopravného prostriedku budete musieť.

S verejnou dopravou sa zvezte čo najbližšie k výpadovke alebo k diaľnici, ktorá ide do vášho cieľového miesta. Určite budete mať väčšie šťastie.

Pripravenému šťastie praje

Ako sa dostať so stopovaním do cieľového miesta čo najrýchlejšie? Dajte vodičom vedieť, kam idete. Nemusíte visieť z mosta z transparentom v ruke, aby ste na seba upozornili.

Dokonca ani premaľovaný billboard s vašim portrétom a šípkou, ktorá smeruje na vás, nie je potrebná. Myšlienka je to však originálna a určite si ju nechajte na neskôr.

Bohato vám postačí vyrezaný kartón a široká fixa  na napísanie mesta alebo jej skratky. Ak budete mať počas vašej túry prestávky, potom si pripravte viac takých kartónov s nápismi. Napríklad aj na cestu späť.

Zdvihnutý palec – som stopár

Stopovanie je jednoduché. Zdvihnite palec a čakajte na zastavenie nejakého auta. Samozrejme, že ženy majú výhodu, že sa niektorí muži nad nimi zľutujú, a tiež sa tešia na ich príjemnú spoločnosť.

Muži to majú ťažšie – mužská spoločnosť je pri jazde určite rovnako cenená, ale u vodičov a vodičiek sú tu väčšie obavy. Riešenie? Nechajte si narásť dlhé vlasy. Hoci to na vás určite neskôr vodiči spoznajú, ale svoj účel to splní – vodič vám zastaví.

Kam si dať ruksak

stopovanie áutCestujte s najmenším množstvom batožiny. Bude sa vám tak lepšie pohybovať a vyhnete sa potenciálnym problémom spojených so stopovaním, ak je vozidlo obsadené viac ako jedeným cestujúcim. Nikdy si nedávajte ruksak do kufra auta.

Dokonca aj vtedy, ak sa zdá, že vodič je veľký dobrák, môžete skončiť s plačom. Skúsení stopári o tom vedia svoje.

Vystúpili z auta, a keď šli do kufra, vodič proste odišiel. Toto je život. Obozretnosť je pri stopovaní určite na mieste, pokiaľ ide o stopovanie.

Ako udržiavať konverzáciu počas jazdy

Hrobové ticho je tá najhoršia vec, s ktorou sa môžete stretnúť. Buďte komunikatívny, ale nie príliš osobný.

Pokúste sa udržiavať príjemnú atmosféru počas jazdy. Vodič vás pravdepodobne zviezol preto, aby mal nejakého spoločníka, s ktorým si iba „pokecá“.

Preto veďte nenásilnú debatu, pokúste sa nájsť tému, ktorá by vášho vodiča zaujímala.

Vystupovanie

Pri vystupovaní si dajte záležať na tom, aby ste pekne poďakovali a popriali vodičovi veľa šťastia. Nezabudnite si vziať všetky svoje veci. Váš stop už skončil.

Varovanie

Buďte so stopovaním opatrní, je nebezpečné. Stopujte vo dvojici a majte u seba telefón.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button