AkoaPreco.com > Cestovanie > Ako si užiť krásne mesto Chamonix?

Ako si užiť krásne mesto Chamonix?

mesto ChamonixBola som tam a musím povedať, že by som sa tam ešte raz rada vrátila. Príroda úžasná, prostredie, hory, to všetko zapôsobí na Vaše zmysly okamžite po príchode. Ako si užiť krásne mesto Chamonix?

Tip počas cesty:

Ak sa chystáte cestovať vlastným autom, nezabudnite sa po ceste zastaviť v Nemecku a navštíviť Legoland v Günzburg, neďaleko Mníchova. Až potom sa vydajte smer Chamonix (hranice so Švajčiarskom a Francúzskom).

Rozbalili sme stany pod Bossonským ľadovcom s nádhernou vyhliadkou na Aiguille du midi (dá sa vyjsť z mesta priamo lanovou dráhou, do výšky neuveriteľných 4 kilometrov!), odkiaľ vedie jedna z výstupových ciest na Mont Blanc.

ľadovec v horáchKúsok od kempu nás láka výstup na najbližší ľadovec Les Bossons, dlhý 7,5 kilometrov. Odmena za šliapanie do výšky 1480 metrov je prvý dotyk s ľadovcom v živote.

Ďalší deň zdolávame druhý, najdlhší ľadovec, Mer de glas. Cesta, hoci po nej idú stovky turistov denne, sa nezdá byť ľahká. Najlepší je adrenalín, ktorý na nej zažijete. Nemôžem zabudnúť na zliezanie rebríkov o dĺžke približne 100 metrov a pri ceste späť vylezenie. Všetci sú ale pre istotu istení lanom.

Počasie:


Tretí deň na horách napadol čerstvý sneh, v kempe je počasie nemenné. Týmito výstupmi pokračujeme ďalej, kým neubehne týždeň.

Výlet do Chamonix odporúčam, je tam veľmi krásne a užijete si ho naplno.
Nemôžem sa na nič sťažovať, snáď len na to počasie, ktoré občas nahnevá, ale to k vysokohorskej turistike patrí.

Mohlo by vás zaujímať

mariánske lázně

Ako spoznať Mariánske Lázně?

Mariánske Lázně nenavštevujú len chorí ľudia. Vo svetoznámych západočeských kúpeľov možno stráviť aj veľmi príjemnú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.