Ako liečiť

Ako liečiť atopický ekzém?

ako liečiť atopický ekzémAtopický ekzém patrí medzi kožné ochorenie, ktoré postihujú hlavne deti. Zhruba u dvadsiatich percent ľudí, u ktorých sa vyskytne, sa však objavuje až v dospelosti. Z tohto pohľadu sa rozlišujú tri formy atopického ekzému- dojčenská, detská a dospelá. Zatiaľ čo u dojčiat sa ekzém objavuje hlavne na tváričkách, u detí a dospelých sa častejšie presúva do oblastí v okolí lakťov a kolien. Atopický ekzém sa prejavuje podráždenou pokožkou, ktorá svrbí a červenie, je navyše veľmi vysušená. Ako liečiť atopický ekzém?

Postup liečby atopického ekzému

lieky na ekzémyAk sa u vás prejavia príznaky atopického ekzému, rozhodne zájdite k lekárovi špecialistovi, teda k dermatológovi. Ten vám predpíše vhodné lieky.

Pre liečbu atopického ekzému sa používajú takzvané antihistaminiká.

Pomocou nich sa zmiernia následky ekzému, pokožka nebude tak svrbieť a červenať.

Na liečbu sa využívajú aj kortikosteroidy. Aj ich použitie je len na lekársky predpis.

Prírodná liečba atopického ekzému

Vy sami sa starajte o pokožku. Existuje množstvo rozličných prírodných produktov, určených priamo na atopický exzém.

Dôkladne a pravidelne ju premazávajte, ideálne aj niekoľkokrát denne tak, aby koža nebola suchá. Rozotierajte ju na poškodené miesta a jemne vmasírujte.

Prevencia

Atopický ekzém je bohužiaľ spravidla otázkou dedičnosti, takže sa jeho výskytu nedá len tak predísť. Napriek tomu možno nájsť niekoľko možností, ako riziko jeho výskytu minimalizovať.

atopický ekzémPredovšetkým by človek, ktorý má nábeh na ekzém, nemal prichádzať do styku s rôznymi látkami a prípravkami, ktoré môžu podráždiť kožu.

Typicky sa jedná o prípravky na umývanie riadu a pod. Dobrou prevenciou je tiež pravidelná starostlivosť o pokožku. Je potrebné ju pravidelne mazať krémami tak, aby nebola vysušená.

Rovnako je doporučované umývať sa len pod vlažnou vodou , nie úplne horúcu alebo naopak príliš studenou.

Čo je potrebné na liečbu atopického ekzému?

Ako dlho liečba potrvá?

Liečba atopického ekzému je dlhodobou záležitosťou. Skôr sa dá hovoriť o trvalej. Používaním liekov sa dajú výrazne zmierniť jeho prejavy.

Aké budú náklady na liečbu atopického ekzému?

Väčšina liekov je na predpis. Náklady sú teda závislé od toho, či vám lieky hradí poisťovňa, alebo si na ne musíte doplácať alebo ich dokonca celé hradiť.

Existuje však celý rad doplnkov stravy a prírodných produktov, ktorých cena sa pohybuje v rozmedzí od 3 do 17€.

Krémy na pokožku pre bežné denné využívanie sa dajú kúpiť v cenových reláciách od 3€ vyššie. Odporúčame však zvoliť čo najkvalitnejšie produkty.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button