Nezaradené

Ako sa starať o pleť?

návod ako sa správne starať o pleťS pribúdajúcimi rokmi sa jej pružnosť mení a už na prvý pohľad vieme aspoň približne odhadnúť, aký vek má daná osoba. Napriek tomu, že by sme jej mali venovať maximum pozornosti, málokto z nás sa o ňu dennodenne stará. Ako sa teda správne starať o pleť?

Hydratujte ju

Ženy by si mali vždy večer pred spánkom dostatočne odlíčiť pleť. Dôležité je nezabúdať na pravidelné odličovanie, pretože ak zabudnete, póry sa upchajú a vám sa v priebehu krátkej doby môže objaviť akné. Do určitej miery vplýva na stav pokožky aj genetika. Nemôžeme sa však vyhovárať len na ňu. Okrem genetiky vplývajú na kvalitu pokožky aj iné faktory.

Pri hydratovaní pokožky dávajte pozor na kožné výrastky, ktoré by ste pri troške nepozornosti mohli natrhnúť a neostávalo by vám nič iné, len ísť ku kožnému lekárovi.

Čo pleti prospieva

Aby bola vaša pleť zdravá, namiesto sladkostí a kávy sa snažte jesť viac ovocia a zeleniny. Práve ovocie a zelenina obsahujú potrebné množstvo vitamínov, ktoré pokožku vyživujú a chránia ju pred starnutím. Okrem toho si doprajte aj viac spánku, redukujte stres a chodievajte na prechádzky na čerstvý vzduch.

Pozor si dávajte najmä na hubovú infekciu. Mykóza nechtov je veľmi nepríjemná a vie vám narobiť množstvo problémov, preto nepodceňujte prvé príznaky a navštívte lekára čo najskôr.

Akné nevytláčajte

Ak sa vám na tvári objaví akné, určite ho nevytláčajte. Možno vás to bude lákať, ale nezabúdajte, že ak si akné začnete vytláčať, sami si ho týmto rozširujete. Myslíte si, že keď ho vytlačíte, že zmizne? Omyl. Rozšíri sa. S aknóznou pleťou choďte ku kozmetičke, ktorá vám poradí, aké prípravky by ste mali používať. Pomôcť si ale môžete správnymi stravovacími návykmi a dodržiavaním pitného režimu. Vynikajúco vám dokáže pomôcť aj sírové mydlo.

Ak vás trápi zaschnutá koža na pätách a nemôžete si kvôli tomu obuť svoje najobľúbenejšie topánky Tommy Hilfiger, použite kvalitnú pemzu, ale pozor, koža musí byť vlhká, čiže ju odstraňujte vždy tesne po kúpeli.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button