Ako si vybraťŠport

Ako vybrať chrániče na korčule?

inline chráničeViete, aké chrániče na korčule si kúpiť? Korčuľovanie na in line korčuliach je už niekoľko rokov veľmi obľúbeným športom. Tento šport má veľmi pozitívny vplyv na svalstvo aj kardiovaskulárny systém, bohužiaľ jeho negatívom sú možné pády a úrazy. Tieto pády na in line korčuliach sú odborníkmi označované za jedny z najviac nebezpečných a často aj zbytočných. Mnohým je totiž možné predísť. Stačí k tomu celkom málo, mať pár chráničov na in line korčule.

Podľa čoho si vybrať chrániče na korčule

Ktoré partie si chcete chrániť

vyber chráničovChránič na in line korčule si kúpte na všetky rizikové partie, ktoré chcete a potrebujete chrániť (kolená, lakte, dlane a hlavu).

Cenovo výhodne vás vyjde kúpa trojsetu chráničov (na dlane, kolená a lakte), ku ktorému ešte dokúpite už len adekvátnu prilbu na in line korčule.

Veľkosť chráničov

Chránič na in line korčule vyberajte podľa vašej aktuálnej veľkosti.

Sú rozčlenené do veľkostí: S (deti do 120 cm), M (120 – 160 cm), L (150 – 190 cm), XL (180 – 200cm).

Štýl korčuľovania

Výber chráničov robte podľa štýlu korčuľovania, aké prevádzkujete – fitness, hokej, profi speed, agresívne korčuľovanie (rampa) alebo outdoor.

V prípade agresívneho korčuľovanie, hokeja, profi speedu, a prípadne aj u outdoorového korčuľovanie, voľte okrem základného trojsetu a prilby tiež chrániče na holene, bedra a kostrč.

Vlastnosti chráničov

chránič na korčulePri nakupovaní si chrániče na korčule dôkladne prezrite. Kvalitný chránič na in line korčule musí mať vo vnútri vždy dokonale anatomicky vytvarovanú vypchávku a po obvode chrániča kvalitné zmäkčenie.

Okrem vypchávky si však nezabudnite prezrieť tiež fixačné pásiky. Prečo? Pri chráničoch je nutné, aby pevne držali (čo zaistia práve fixačné pásky), a preto je dôležité, aby tieto pásky boli vyrobené z pružného materiálu a v prípade chráničov kolien a lakťov, aby boli 4 (možno vás to prekvapí, ale na trhu sú ponúkané nekvalitné produkty s iba dvomi pásikmi).

Iba 4 pásky zabezpečia, aby chránič dôkladne držal na kĺbe (koleno, lakeť) a zároveň umožní kĺbu pohodlný pohyb.

Chrániče na korčule si vyskúšajte

Chránič na in line korčule si ideálne vyskúšajte, musí skvele sedieť. Po nasadení chráničov skúste napodobniť pád a sledujte, či necítite v chránenej časti bolesť, ak áno, nie sú to tie správne chrániče.

Cena chráničov na korčule

Chránič na korčule samozrejme vyberajte aj podľa ceny, ale majte na pamäti, že tá by nemala byť kľúčová.

Chrániče sú na slovenskom trhu ponúkané už od 5 € (menej kvalitné) až po drahšie za viac ako 30 € (ktoré sú atraktívne aj svojim dizajnom a nielen kvalitou).

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button