Návody

Ako vyrobiť vianočné ozdoby 2?

ako vyrobiť vianočné ozdoby 2Patríte k tým, ktorí majú jednu sadu vianočných ozdôb a tie používate každý rok stále dookola alebo radi výzdobu obmieňate? Ak aj vy radi zdobíte svoj dom alebo byt, skúste si sami vyrobiť originálne vianočné ozdoby. Ako na to? Možností je veľa. Ako vyrobiť vianočné ozdoby?

Papierové vianočné ozdoby

Papier ponúka veľa možností – od najjednoduchších ozdôb vystrihnutých z tvrdého kartónu až po zložitejšie ozdoby.

Vyskúšajte z kartónu vystrihnúť hviezdičky, stromčeky alebo vianočné gule a zavesiť ich na stuhu alebo ich priviazať na šnúrku a vytvoriť tak reťaz. Použiť môžete jednofarebný kartón, vlnitú lepenku alebo štvrťku s rôznymi motívmi.

Z papierových prúžkov možno skladať rôzne hviezdičky alebo vytvoriť papierové gule. Deti rady pomôžu s výrobou klasickej papierovej reťaze z prúžkov farebného papiera.

Ak si chcete domácnosť ešte viac spestriť a skrášliť tak si kúpte 3D svietiace vianočné nálepky na okno cez internet takéto samolepky zoženiete aj za 2-3€.

Papierové vianočné vločky

Zaujímavé sú ozdoby vyrobené metódou quilling. Tá spočíva v tom, že sa slabé prúžky papiera natáčajú na špajli, konce sa fixujú lepidlom.

Vzniknú tak malé krúžky, ktoré sa ďalej vyformujú do malých kvapôčok a pod. Tieto dieliky sa k sebe ďalej lepia lepidlom. Výsledkom sú papierové vločky najrôznejších tvarov.

Vianočné ozdoby z filcu a látkovej ozdoby

V poslednej dobe sú veľmi obľúbené ozdoby z filcu. Na ich výrobe nie je nič zložité a zvládne ich každý. Z filcu sa vystrihnú jednotlivé tvary a tie sa k sebe ďalej lepia alebo prišívajú.

Ozdoby sa vešajú na stuhu alebo bavlnku. Kto vie šiť, môže vianočné ozdoby ušiť z látky, ktorá sa vypĺňa polyesterovou výplňou.

Vianočný stromček z filcu

vianočné stromčekyZ filcu môžete vyrobiť napríklad vianočný stromček – zo zeleného filcu vystrihnite stromček a naň nalepíte malinké ozdôbky z filcu inej farby, môžete na neho prišiť napríklad koráliky alebo flitre.

Keď si vystrihnete stromčeky dva, vyplníte ich polyesterovou výplňou alebo vatou a zošijete ich k sebe, tým získa stromček na objeme.

Ozdoby z prírodných materiálov

Klasikou sú ozdoby z prírodných materiálov. Stačí na stuhu zavesiť šišku, sušené ovocie alebo napríklad hviezdičky vystrihnuté z brezovej kôry.

Na ozdoby možno použiť aj obyčajné drevené polienko, ktoré narežete na tenké kolieska.

Do kolieska vyvŕtate dierku na zavesenie a pomocou pájky do neho vypálite vianočné motívy podľa vašej fantázie (hviezdičky, vločky, atď.).

Pečené vianočné ozdoby

Ak radi pečiete a zdobíte medovníčky, aj tie sa dajú využiť ako vianočné ozdoby na stromček a v kombinácii s ozdobami z prírodných materiálov vyzerajú veľmi dobre. Len pri pečení perníkov nezabudnite na dierky pre zavesenie.

Vianočné ozdoby z keramiky alebo polymérovej hmoty

vianočne formičkyVeľa možností prináša keramická alebo polymérová hmota (napr. FIMO).

Keď z hmoty vyvaľkáte plát asi 0,5 cm silný, môžete pomocou vianočných formičiek na cukrovinky vykrájať veľké množstvo tvarov.

Do ozdôb môžete vyryť rôzne motívy alebo do nich otlačiť napríklad látku alebo smrekovú vetvičku.

Potom stačí podľa použitého materiálu ozdoby vypáliť alebo upiecť v rúre. Môžete ich nechať v prírodnej farbe alebo je pomaľovať akrylovými farbami.

Kreatívne sady

vianocna girlandaNa trhu sa dajú kúpiť aj kreatívne sady na výrobu vianočných ozdôb – napr. gule z papierových prúžkov, ozdoby z filcu, atď.

Výhodou týchto sád je, že obsahujú podrobné návody a všetok potrebný materiál.

Ak hľadáte ďalšiu inšpiráciu, internet je plný ďalších návodov a postupov ako vyrobiť vianočné dekorácie.

Tak s chuťou do práce.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button