Úvod / Domácnosť / Ako na natieranie kovu?

Ako na natieranie kovu?

postup ako na správne natieranie kovuNávod ako na natieranie kovu. Ak potrebujeme natrieť kovový plot, mreže okien alebo dverí či radiátory, použijeme brúsny papier, oceľovú kefa alebo odhrdzovač. Zbavíme sa starého náteru a kovový povrch riadne obrúsime.

Čo budete na natieranie kovu potrebovať:


  • farba
  • štetec alebo valček
  • riedidlo na vymývanie štetcov
  • brúsny materiál (napr. šmirgeľ)
  • horúca voda a saponát

Odstraňovanie starého náteru

správny štetec na natieranie kovuZačnime odstránením starého náteru. Použijeme napríklad špachtľu alebo šmirgľový papier s drsným povrchom. Odporúčam použiť rúško na ústa, aby sme zabránili vdychovaniu zdraviu škodlivému prachu a hrdze. Staré nátery možno odstrániť teplovzdušnou pištoľou alebo pieskovaním. Chemicky potom odstraňovačmi starých náterov.

Teraz použijeme brúsny papier, oceľovú kefu alebo odhrdzovač. Zbavíme sa starého náteru a kovový povrch riadne obrúsime.

Odmasťovanie

Obrúsený kovový povrch plotu, mreží alebo iného rámu odmastíme. Postačí nám obyčajná horúca voda so saponátom. Ihneď osušíme.

Natieranie

natieranie železa a kovuČoskoro začneme s natieraním kovu. Zabránime tým korodovaniu kovu. Natierame ideálne za použitia plochých štetcov. Na mreže použijeme valček. Použijeme podkladovú farbu.

Pri natieraní železa postačí jedna vrstva. Viac vrstiev ale prospeje. Pre ploty je ideálne použiť farbu pre vonkajšie ochranné nátery. Radiátory podliehajú vysokým teplotným zmenám, preto dbáme na výber vhodnej farby.

Upozornenie


Pri natieraní kovových plôch v byte vetráme. Používame ochranné pomôcky a dbáme na  pokyny na farbách. Neželezné kovy zvyčajne nenatierame.

Ako na natieranie kovu?
5 (99.31%) 29 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

lepidlo odstranenie

Ako odstrániť lepidlo z porcelánu?

Porcelán môže mať nielen estetickú, ale aj historickú hodnotu. Preto sa pri rozbití jednotlivé časti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *