Ako si vybraťŠkola

Ako vybrať študentský ruksak?

školáci a ako vybrať študentský ruksakVýber ruksaku pre väčšieho či menšieho školáka nie je jednoduchá záležitosť. Doby, kedy najdôležitejším prvkom ruksaku bol obrázok Barbie alebo Spidermana je nenávratne preč. Dnešné školské ruksaky musia spĺňať celý rad prísnych kritérií, aby ich nosenie bolo príjemné a bezpečné. Ako vybrať študentský ruksak?

Čo na výber ruksaku budete potrebovať

  • Študentský ruksak

Študentský ruksak iba pre študentov

Pri výbere ruksaku by ste sa mali zamerať len na špeciálne študentské ruksaky. Okrem ergonomicky tvarovaného chrbta, ktorý zabezpečí ich bezpečné nosenie bez rizika pre vývoj chrbtice, majú aj dostatok priehradiek pre prehľadné uloženie učebníc, zošitov, desiaty a ďalších vecí.

Zvlášť menšie deti potrebujú mať priestor prehľadne usporiadaný. Navyše špeciálne študentské ruksaky majú atesty bezpečnosti a dbajú na váhové normy.

Pre deti na prvom stupni je váhový limit nosidla na pomôcky 1200 g, pre väčších študentov potom 1400 g.

Ako veľký študentský ruksak vybrať?

prváčikPri kúpe ruksaku je dôležité zvážiť, aké pomôcky a v akom množstve bude dieťa nosiť.

Limit nosnosti pre študentský ruksak určený len pre prepravu zošitov bude iný, než pre ruksak, do ktorého sa musia zmestiť ťažké skriptá či notebook.

Aj pri maximálnom zaplnení ruksaku musí zostať dostatok miesta na fľašu s pitím a malú desiatu.

Ruksaky na notebook

Rodičia študentov stredných a vysokých škôl určite ocenia osobitne navrhnuté ruksaky na notebook.

Obstaranie tejto technickej vymoženosti nie je práve lacné a určite by bola škoda notebook nechtiac poškodiť neopatrnou prepravou.

V ruksaku by sa malo nachádzať špeciálne vrecko alebo priehradka len na notebook. Pri kúpe berieme samozrejme do úvahy uhlopriečku obrazovky notebooku.

Ruksaky s bezpečnostnými prvkami

Bezpečnostné prvky by mali byť neoddeliteľnou súčasťou vybavenia školského ruksaku. Svietiacimi príveskami alebo plyšákmi toho príliš nezachránite. Zvlášť v jesennom období častých hmiel a zimných čľapkaníc sú reflexné prvky veľmi dôležité. Nespoliehajte na to, že vodič zaznamená napr. jasne červenú farbu ruksaku, nemusí to stačiť.

Použitie reflexných farieb, odrazových prvkov a ďalších výrazných elementov by mali zodpovedať normám. Aj v tomto prípade sa pýtajte po atestoch. Ide predsa o bezpečnosť vášho dieťaťa.

Design študentského ruksaku

deti a školaFarbu ruksaku môžete na rozdiel od predchádzajúcich bodov ponechať úplne na vašom potomkovi. Koniec koncov, je to predsa on, kto bude ruksak nosiť.

Pokiaľ možno sa ale vyhnite ruksakom so známymi filmovými postavičkami a podobnými „sezónnymi“ záležitosťami.

Veľmi rýchlo sa okukajú a v nasledujúcom školskom roku (či ešte skôr) bude vaše dieťatko vyžadovať kúpu nového modelu, aj keď inak školský ruksak bez problémov vydrží niekoľko rokov.

Tipy ako vybrať študentský ruksak

Školské ruksaky sú vhodné už pre deti od 1. triedy. Dobrý model bez problémov predbehne klasickú aktovku v prehľadnosti a usporiadaní, nižšej váhe aj praktickosti nosenia. Navyše ruksak na rozdiel od aktovky vydrží niekoľko rokov.

Varovanie

Školské ruksaky nikdy nekupujte u Vietnamcov alebo pouličných predajcov. Pred kúpou vždy nechajte dieťa, nech si študentský ruksak vyskúša. Kupovať ho ako narodeninové prekvapenie nie je najlepší nápad.

Tu máme pre vás články, ktoré vám pomôžu s vašimi školákmi:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button