Úvod / Ako si vybrať / Ako nakupovať v autobazáre?

Ako nakupovať v autobazáre?

autobazár a ako nakupovať v autobazáreMať automobil už dnes nie je len otázkou spoločenskej prestíže, často je vozidlo nevyhnutný pre váš osobný aj pracovný život. Nové autá sú drahé a nie každý je ochotný brať si na ne úver. Občas je teda jedinou možnosťou kúpiť ojazdené auto v autobazáre. Tu je však potrebné dať si pozor. Nie každý obchodník je totiž férový.

Vzhľad auta je prvoradý


Rozhodne je dôležité, zamerať sa na vzhľad auta. Pretočiť tachometer je často bežnou, aj keď veľmi neserióznou praxou. Prezrite si, ako vyzerá auto zvonku a či vo vnútri nemá príliš opotrebovanú radiacu páku, alebo ošľapané pedále, to sú prvé indikátory, podľa ktorých rýchlo spoznáte, ako to s používaním vozidla je.

Požiadajte o prekontrolovanie vozu vlastným automechanikom. Ak je predajca seriózny a nemá čo skrývať, nebude mať s vašou požiadavkou problém. Ako amatér samozrejme len ťažko spoznáte, či je automobil skutočne v poriadku.

V autobazáre sa pýtajte na všetko čo vás napadne

staré autoNebojte sa klásť otázky. Predajca by mal vedieť úplne presne, čo predáva, nenechajte sa teda odbiť a dožadujte sa odpovedí, aj keď sa obchodníkovi nebude chcieť odpovedať. Je dobré pripraviť si už doma zoznam otázok, tak aby ste nezabudli na podstatné veci. Keď nič iné, budete mať ako zákazník lepšiu vyjednávaciu pozíciu, pretože pre predajcov už nebudete laik, ktorý o vozoch nič nevie.

Skúšobná jazda je základ


Opäť platí, že by na ňu autobazár mal bez problémov pristúpiť. Takáto jazda býva väčšinou krátka, napriek tomu môžete zistiť zásadné nedostatky vozidla. Všímajte si predovšetkým, či teplota motora po dosiahnutí prevádzkovej teploty zásadným spôsobom nekolíše, či auto pri jazde neťahá k jednej strane, či pri štartovaní nevydáva motor podozrivé zvuky.

ojazdené autoZaujímajte sa o servisnú knižku. Všetky spoľahlivé autobazáre také knižky majú. Starostlivo si ju prečítajte. Tu môžete zistiť veľa zásadných informácií, o tom, akými servisnými úpravami vozidlo prešlo a na čo stojí za to zamerať svoju pozornosť. Platí pri tom, že spoľahlivé autobazáre ako napríklad Auto ESA takúto službu bežne poskytujú.

Ako nakupovať v autobazáre?
5 (99.23%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

opasky pre pánov

Ako vyberať pánske opasky?

Pánske opasky patria medzi základné módne doplnky, ktoré dokážu dať smer celému nášmu obliekaniu, ale …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *