Ako si vybraťŠport

Ako vybrať florbalovú hokejku?

ako vybrať florbalovú hokejkuDo základnej výbavy každého florbalistu patrí florbalová hokejka (a nie iba jedna). V dnešnej dobe máte široký výber rôznych florbalových hokejok, ktoré sa od seba líšia dizajnom, vlastnosťami, cenou a hlavne kvalitou. Vybrať tú pravú preto nebýva práve jednoduché. Pokiaľ vo výbere tápate, pokúsime sa vám poradiť, ako takú florbalovú hokejku vybrať. Napríklad pre deti.

Tipy ako správne vybrať florbalovú hokejku

V prvom rade florbalovú hokejku vyberajte podľa toho, či ste praváci alebo ľaváci.

Ďalej hokejku vyberajte podľa jej dĺžky.

  • Hráč s výškou 100 – 120 cm by mal mať florbalovú hokejku dlhú 60 cm.
  • Dieťa veľké 120 až 140 centimetrov by malo mať 70 centimetrov dlhú florbalovú hokejku.
  • Hráč o veľkosti 140 – 150 cm by mal mať hokejku dlhú 80 cm.
  • Junior vysoký 150 až 160 cm má mať florbalovú hokejku s dĺžkou 87 cm.
  • Dievčatá alebo mladí muži vysokí 160 – 175 cm by mali mať hokejku dlhú 92 centimetrov.
  • Hráči s výškou 175 až 190 centimetrov by mali mať hokejky dlhé 96 centimetrov.
  • Hráči nad 190 centimetrov potrebujú florbalové hokejky 100 centimetrov dlhé.

Vhodný materiál florbalovej hokejky

florbalové hokejkyVýber florbalovej hokejky rozhodne ovplyvňuje aj materiál, z ktorého je vyrobená.

Na trhu máte karbónové florbalové hokejky, kompozitové florbalové hokejky, hokejky zo sklených vlákien alebo grafitové florbalové hokejky.

Najlacnejšie florbalové hokejky sú kompozitové, ktoré sú však veľmi krehké, obdobne na tom sú i hokejky zo sklených vlákien.

Grafitové hokejky sú veľmi pevné a ľahké, avšak tie najlepšie sú vyrobené z karbónu, pretože sú nielenže ľahké a pevné, ale vedia tlmiť údery a rany.

Všímajte si aj tvrdosť florbalovej hokejky, ktorá ovplyvňuje ranu a je vhodná pre iné typy hráčov. Mäkké (32 – 36 mm) sú vhodné pre dievčatá, deti a začínajúcich hráčov. Stredne tvrdé hokejky 27 – 31 mm sú ideálne pre silových hráčov, dievčatá a juniorov. Tvrdé palice (23- 26 mm) sú vhodné pre silových hráčov.

Netreba podceňovať výber čepele a rukoväte 

výber správnej florbalovej hokejkyNepodceňujte výber čepele. Mäkká čepeľ má vynikajúcu ovládateľnosť a dovoľuje dokonalú kontrolu lopty. Takáto mäkká hokejka je vhodná pre technických hráčov.

Stredne tvrdá čepeľ má vyvážený pomer medzi ovládaním a razanciou. Hokejka s touto čepeľou patrí medzi tie najviac používané a je ideálna pre tých, čo nemajú vyhranený herný štýl. Tvrdé čepele sú náročné na ovládanie, koordináciu a kontrolu, majú však maximálnu razanciu. Táto hokejka je vhodná pre skúsených hráčov, ktorí uznávajú agresívne silové poňatie hry.

Nepodceňujte ani tvar rukoväte. Vybrať si môžete z okrúhlej rukoväte alebo oválnej. Vyberte tú, ktorá vám je príjemnejšia na uchytenie.

Tip ako si vybrať hokejku na florbal

Nekupujte príliš krátku hokejku, má malý dosah a je veľmi nebezpečná, hrozí vám zranenie chrbta.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button