Ako si vybraťZdravie a krása

Ako vybrať odšťavovač?

Ako vybrať odšťavovačZdravý životný štýl je neustále v móde a s ním sa spájajú aj zdravé návyky, medzi ktoré patrí pitie čerstvej ovocnej a zeleninovej šťavy. Tá je bohatá na vitamíny a ďalšie dôležité prvky. Pri výbere odšťavovača možno zistiť, že ich existuje veľké množstvo druhov a nie každý by vám vyhovoval k vašim potrebám. Existuje niekoľko základných typov odšťavovačov. Po prečítaní tohto článku určite budete vedieť ako si správne vybrať odšťavovač.

Druhy odšťavovačov

Odstredivé odšťavovače

Nízkootáčkové odšťavovačeAk si idete vybrať odšťavovač do domácnosti, asi siahnete po najčastejšom type odšťavovačov a ak hľadáte stroj poskytujúci čistú ovocnú šťavu , tento bude pre vás ako stvorený.

Často je tento typ stroja označovaný ako vysokorýchlostný odšťavovač. Po vložení ovocia rýchlo spracuje požadovanú šťavu, ktorú separuje od ostatného odpadu.

Nízkootáčkové odšťavovače

Sú úplne vhodné ak nechcete len čistú šťavu z ovocia, ale hustý koncentrát obsahujúci aj kúsky ovocia, ktoré ste do stroja vložili. Výťažnosť je u týchto strojov najvyššia.

Závitovkové odšťavovače

Veľmi účinná voľba, ktorá dokáže získať šťavu aj z lístkového ovocia alebo zeleniny. Poradí si veľmi dobre aj s rôznymi druhmi bobúľ, od egrešov až po ríbezle.

Otáčky tu dosahujú maximálne okolo 120 ot/min, takže sa tekutina zbytočne nezahrieva a získate tak čistú a zdravú šťavu.

Hnetacie odšťavovače

Lacný a účinný variant obsahujúci nôž, ktorý veľmi rýchlo vytvorí šťavu. Nemožno ho príliš používať na listovú zeleninu, ktorej vlákna by sa mohli namotať na hriadeľ.

Otáčky sú aj tu vyššie ako 1000 ot/min a to spôsobí vysoké teploty, ktoré môžu zničiť enzýmy v šťave. Sú však najmenej náročné a vhodné aj pre hromadné odšťavovanie.

 Citrusovače

 Citrusovač - odšťavovač na citrusyIde o odšťavovače špeciálne určené pre citrusové plody, ako sú pomaranče, citróny, grepy, limetky a iné.

Častokrát sú drahšie, ale poskytnú rýchly zdroj čistej citrusovej šťavy.

Nevýhodou je, ak si chcete vybrať odšťavovač tohto štýlu, že s nimi nezískame inú než citrusovú šťavu, takže ho toľko nevyužijete.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button