Ako si vybraťZáhrada

Ako vybrať záhradný altánok? Riaďte sa týmito faktormi!

Záhrada je miesto, ktoré môže mať skutočne široké využitie. Okrem toho, že si v nej môžete dopestovať čerstvú domácu zeleninu spolu so šťavnatým a hlavne zdravým ovocím, v nej viete aj odpočívať, realizovať rodinné oslavy, poprípade pracovať. V takých prípadoch by ste však mali myslieť aj na vhodné posedenie. Skvelým riešením je záhradný altánok.

Ak vo vašej záhrade ešte stále nemáte záhradný altánok, odporúčame vám popremýšľať nad jeho kúpou. Prináša so sebou totiž veľké množstvo benefitov, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. Poteší vás nielen pevnou konštrukciou a jedinečným dizajnom, ale zároveň aj požadovaným komfortom. A keďže záhradný altánok má prístrešok, môžete si v ňom užívať čas pre seba alebo spoločné chvíle s blízkymi aj počas daždivého, resp. nepriaznivého, počasia.

Kde si však kúpiť takýto praktický prvok do záhrady? Využiť môžete napríklad vyhľadávač Biano, ktorý vám zobrazí širokú ponuku produktov tohto typu. Pri vyhľadávaní použite široké možnosti filtrovania.

Nastaviť si môžete aj váš určený rozpočet, pričom sa vám zobrazia tie najvýhodnejšie ponuky z rôznych overených e-shopov.

Podľa čoho si vybrať záhradný altánok
Zdroj obrázka: Milosz Maslanka / Shutterstock.com

Podľa čoho si vyberať záhradný altánok?

Možno by ste neverili, no záhradný altánok vám pri správnej starostlivosti vydrží dlhé roky. Samozrejme, jeho životnosť záleží aj od materiálu, ktorý bol použitý pri výrobe.

Aby ste si vybrali ten správny záhradný altánok, prinášame vám niekoľko tipov na to, čo by ste mali pred samotnou kúpou zvážiť.

Vyberte vhodné miesto pre záhradný altánok

V prvom rade by ste mali popremýšľať nad miestom, kde záhradný altánok umiestnite. To sa prirodzene spája aj s jeho využitím.

Ak chcete tento praktický prvok využívať najmä v rámci rodinných osláv, mali by ste ho situovať čo najbližšie k domu. Predsa len, uľahčí vám to prípravu a nosenie pohostenia aj následné upratovanie.

Záhradný altánok však môže slúžiť aj ako relaxačný kútik alebo ako pracovňa. V takej situácii by mal mať svoje miesto ďalej od domu, kde môžete v pokoji sledovať prírodu. Pôjde o dokonalé miesto, kde vás nikto nebude vyrušovať. Vy tak môžete plnohodnotne odpočívať, prípadne sa sústrediť na prácu.

Praktický tip: Pri výbere miesta berte do úvahy aj prírodu. Záhradný altánok by mal byť totiž umiestnený niekde, kde príliš nefúka vietor. Dôležité je tiež slnko. Pravdepodobne by ste sa nechceli vystavovať priamemu slnečnému žiareniu počas celého dňa.

Ako vybrať vhodné miesto pre záhradný altánok
Zdroj obrázka: CEW / Shutterstock.com

Sezónny vs. celoročný altánok

V súčasnosti nájdete na trhu celoročné aj sezónne záhradné altánky. Aj na tento faktor by ste sa mali zamerať pred samotnou kúpou.

Ak chcete altánok, ktorý vám vydrží aj počas silných mrazov, vyberajte produkty z kvalitnejších materiálov. Ide napríklad o drevenú (smrekovú, borovicovú a podobne) alebo ratanovú konštrukciu.

Sezónne altánky zas vynikajú jednoduchou montážou a demontážou. Dajú sa ľahko prenášať, no po lete ich musíte ihneď zazimovať. Väčšinou sa vyrábajú z ocele alebo hliníka. Sú to síce spoľahlivé materiály, no silnejšie mrazy a nepriaznivé podmienky by ich mohli znehodnotiť.

Príslušenstvo pre altánok

V neposlednom rade by ste mali pri výbere zvážiť aj potrebné príslušenstvo. Ide najmä o sieťku proti komárom, ktorá vám počas leta výborne poslúži.

Ak by sieťka nebola súčasťou altánku, môžete si ju jednoducho dokúpiť.

Odporúčanie: Aj keď záhradné altánky vo všeobecnosti vynikajú pomerne pevnou konštrukciou, odporúčame zvážiť ich dodatočné ukotvenie. A to hlavne vtedy, keď sa rozhodnete pre ľahšiu verziu, takzvaný záhradný stan. Zaťažiť ho môžete napríklad vodou alebo pieskom pomocou závažia.

Ako vybrať prislušenstvo pre altánok
Zdroj obrázka: Rom Chek / Shutterstock.com

Investujte radšej viac

Pred kúpou záhradného altánku by ste si mali určiť aj rozpočet. Myslite na to, že pri výbere kvalitnejších materiálov vám záhradný altánok vydrží dlhšie. Práve preto ide o investíciu, ktorá sa skutočne oplatí.

Ak chcete kvalitný produkt, ktorý vám bude bez akýchkoľvek problémov spoľahlivo a ochotne slúžiť mnoho rokov, určite zainvestujte radšej viac a nesnažte sa za každú cenu ušetriť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button