Ako si vybraťKuchyňa

Ako vybrať indukčnú varnú dosku?

indukcna varna doskaV súčasnosti máte k dispozícii širokú škálu varných povrchov a dosiek, od klasických plynových sporákov po indukčnú varnú dosku, ktorej sa budeme venovať v tomto článku. Indukčné varné dosky, v porovnaní s inými typmi, šetria čas a energiu, a patria do každého moderného domu. Na trhu je ich však toľko, že výber správnej indukčnej varnej dosky sa môže zdať dosť komplikovaný.

Podľa akých kritérií si vybrať indukčnú varnú dosku

Výkon

Pri kúpe indukčnej varnej dosky vezmite iba takú, ktorá má príkon viac ako 7 000 W. Prečo? Všetky indukčné sporáky s nízkym výkonom majú pomalé vykurovanie, zvýšenú spotrebu energie a pomalšiu rýchlosť varenia.

Protipožiarna ochrana

vyber indukcnej varnej doskyPri výbere indukčnej varnej dosky sa uistite, že má olejovú ochranu.

Táto doska sa bude veľmi rýchlo ohrievať až na 300 stupňov a bez tejto ochrany môže dôjsť k požiaru.

Rozmery

Okrem toho pri porovnávaní indukčných dosiek si všimnite jej rozmery.

Dosky sú vyrábané v rôznych veľkostiach a tvaroch. Je len na vás, ktorá indukčná varná doska bude najlepšia do vašej kuchyne (zmerajte si priestor, aby ste vedeli či sa vám indukčná doska do kuchyne zmestí).

Ochrana proti prepätiu a podpätiu

Rovnako je vhodné, aby doska mala ochranu proti prepätiu a podpätiu, ktoré by mohlo dosku poškodiť. Ochrana funguje automaticky a chráni dosku pred zničením. Uistite sa, že indukčná varná doska, ktorú si plánujete vybrať, túto ochranu má.

Energetické triedy indukčných dosiek

ako vybrat indukcnu varnu doskuIndukčnú varnú dosku oceníte kvôli jej úspornosti. Indukčná doska dokáže regulovať teplotu a vďaka príkonu je schopná uvariť jedlo aj pár minút rýchlejšie.

Zvyšok dosky nie je rozpálený, takže energia sa používa iba na to, k čomu je potrebná.

Ročne takto môžete ušetriť veľké množstvo peňazí. Napriek týmto očividným úsporám si indukčnú varnú dosku vyberajte podľa energetickej triedy spotreby energie.

Majte na pamäti, že najlepšie je tá, ktorá má označenie A +++ a najhoršia je s označením G.

Funkcie navyše

Indukčnú varnú dosku môžete zvoliť aj na základe iných funkcií, ktoré daný typ má, ako je napr. bezpečnostná poistka, časovač, ovládanie dotykom, hlásič tepelných strát, funkcia rozpoznávania veľkosti misky a automatické vypnutie.

Je na vás, aký typ funkcií indukčnej varnej dosky v kuchyni využijete a bude vám prospešný.

Cena indukčnej dosky

To za koľko indukčnú varnú dosku kúpite, ako vždy, nechajte až na koniec. Najlacnejšie indukčné varné dosky nie sú najlepšie, aj keď najdrahšie nezaručujú vždy najvyššiu kvalitu.

Slušnú indukčnú dosku si v súčasnosti môžete kúpiť za cenu okolo 380 eur a najdrahšia stojí od 950 eur vyššie. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť hrniec.

Varovanie

Keď kupujete indukčnú varnú dosku, je potrebné vedieť, že na indukčnej platni môžete variť iba v kovových nádobách.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button