Ako si vybraťDeti

Ako vybrať golfový kočík?

Ako vybrať golfový kočíkPrednosti golfového kočíka sú motivujúcim faktorom, prečo tento kočík pre dieťa kúpiť. Golfové kočíky sú ľahko ovládateľné, skladné a majú menšiu hmotnosť. Kúpte si pre dieťa, ktoré už trochu vyrástlo, ďalší kočík. Vojde sa ľahko do výťahu, do kufra auta ho ľahko zložíte, všade sa s ním lepšie pretiahnete pre menší objem. Golfový kočík môžete používať pre dieťa, ktoré ešte samo nesedí a preto je nutné pri výbere venovať pozornosť zdravotným aspektom prevedenia a vybavenia kočíka.

Podľa čoho vybrať správny golfový kočík

Chrbtová opierka by mala byť polohovacia

Keď má dieťa viac ako pol roka, nie je dôvod mu nekúpiť golfový kočík. Pre pohodlie dieťaťa a zdravý fyzický rozvoj by mala byť chrbtová opierka sklopná v prípade, že v ňom bude dieťa spať.

Skladný golfový kočíkTakisto kolieska sú lepšie odpružené a jazda na týchto kočíkoch nie je tak tvrdá.

Pokiaľ chcete kvalitu a pohodlie pre vaše dieťa, radšej si priplaťte a kúpte bezpečný a vyhovujúci kočík.

Lacné golfové kočíky majú nepolohovací systém, miniatúrne neodpružené kolieska, chýba väčšinou strieška aj opierky pod nohy.

Dôležitá je aj rukoväť golfového kočíka

Zdanlivo nepodstatná výška rukoväte hrá dosť dôležitú úlohu. Pri vození kočíku potrebujete ať aj Vy vytvorené podmienky na príjemnú a nenáročnú cestu s kočíkom.

Chcete sa nad ním hrbiť, alebo opačne vyťahovať sa na špičky, aby ste na rukoväť dobre dosiahli? Taká prechádzka, a v chode všedných dní aj náhlenie za iným účelom, sa stane golfový kočík nepríjemnú záťažou, ktorý vašu fyzickú stránku unaví.

Vyberajte kočík s polohovateľnou rukoväťou, aby vám vyhovovala jej výška, objem v ruke a tvar. Spojená rukoväť má výhodu pre ovládanie jednou rukou, ale väčšinou majú golfové kočíky rukoväť rozdelenú. Veď kočík ovládame oboma rukami.

Strieška by mala dobre tieniť

V sparných slnečných dňoch je výhoda, keď ide strieška stiahnuť až k madlu. Chránite tak dieťa pri spánku alebo dlhšom pobyte v kočíku pred škodlivý žiarením zo slnka.

Nespoliehajte sa len na striešku a umiestnite spiace dieťa do chládku. Strieška je len podporná ochrana proti prenikajúcemu slnku a prípadnému obťažujúcemu hmyzu.

Štandardná výbava golfových kočíkov

Golfový kočíkBezpečnostné pásy sú samozrejmosťou a štandardom vybavenia golfových kočíkov. Pásy majú rôzne varianty.

Prihliadajte na to, či budete kočík často skladať a prevážať v aute a aké budete mať časové možnosti.

Podľa toho vyberajte jednoduchšie, alebo náročnejšie pripútanie. Buď od pása cez ramienka, alebo medzi nožičky do pása, alebo od zhora až dole, teda pripútanie trojbodové alebo päťbodové.

Kúpte si aj doplnky ku kočíku

K základnej výbave golfových kočíkov patrí pláštenka, dažďu sa väčšinou nevyhnete. Pláštenka by mala pokryť celé kočíky, aj keď dieťa leží. Pokiaľ máte striešku, nemusíte kupovať slnečník.

Osvedčený je pultík ako náhrada madla, kúpte si držiak na fľaštičku, prípadne sieťku medzi rukoväte na odloženie nejakých vecí alebo malého nákupu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button