Ako si vybrať

Ako vybrať fototlačiareň?

podľa čoho vybrať fototlačiareňJe pekné, keď si môžete sami vytlačiť fotografie, vždy je lepšie mať ich fyzickú podobu, než si ich iba prezerať v počítači. Na tlač fotografií bežné atramentové tlačiarne nestačia, fotografie vám síce vytlačia, ale len vo veľmi zlej kvalite. Na rozdiel od bežných tlačiarní sú fototlačiarne určené špeciálne pre tlač na fotografický papier, ktorý je dostupný v lesklom aj matnom prevedení. Ešte než začnete fototlačiareň zháňať, tak si ujasnite dôležité body požiadaviek. Ako vybrať fototlačiareň vám poradíme v tomto podrobnom článku.

Podľa čoho si vybrať fototlačiareň

Jednotlivá / hromadná tlač

Ak idete vybrať fototlačiareň pre domácu tlač fotiek, ale ak máte firmu a potrebujete fotky tlačiť hromadne, tak si s malou fototlačiarňou nikdy nevystačíte.

Malá fototlačiareň je vhodná do každej rodiny, ktorá z času na čas potrebuje vytlačiť fotky zo svadby, rodinnej dovolenky a iných príležitostí.

Profesionálne fototlačiarne

Ako vybrať fototlačiareňSú značne väčšie. Kým do bežných fototlačiarní sa vkladá fotopapier po kusoch, tak veľké tlačiarne majú celú rolku fotopapiera, na ktorú sa fotky hromadne tlačia.

Cena 1 fotografie vás u bežnej tlačiarne vyjde v prepočte 10 centov a viac, u veľkej tlačiarne je to výrazne pod 10 centov/fotografia.

Technológia fototlačiarní

Vyberajte si najmodernejší spôsob tlače a ten ponúka termosublimačné fototlačiarne, táto metóda sa používa u malých a lacných tlačiarní, ale aj u drahých a profesionálnych.

Rozlíšenie

Veľmi dôležitá vlastnosť, podľa ktorej sa rozhodujte. Dokonca aj lacnejšie modely vám môžu ponúknuť rozlíšenie tlače 2400dpi, radšej však zvoľte tlačiarne, ktoré ponúkajú rozlíšenie tlače 9600dpi a viac.

Cenový rozdiel medzi takými tlačiarňami nie je tak veľký a kvalita je určite dôležitý faktor.

Počet atramentových náplní

Výhodné je vybrať fototlačiareň podľa počtu atramentových náplní. Mnoho výrobcov ponúka tlačiarne s 5 atramentovými náplňami.

Ak chcete pekné fotografie, tak také ponuky ignorujte a zakúpte si radšej tlačiarne s 10-12 atramentovými náplňami. Tie sa postarajú o detailné a dokonalé vykreslenie každej fotografie. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť atrament.

Veľkosť fotografií

atramentové náplne do fototlačiarneVeľmi dôležité kritérium, podľa ktorého vyberajte. Ak plánujete tlač fotiek na doklady alebo fotiek o veľkosti 10×15, tak vám bude fototlačiareň na zbytočne veľké formáty k ničomu.

Vyberte si vždy tlačiarne, ktoré majú nastaviteľný formát fotografie, dokonca aj A3 formát sa vám môže niekedy hodiť.

Prepojenie a výbava tlačiarne

Zistite si aké má tlačiareň technologické vybavenie. Štandardom by pre vám malo byť spojenie fotoaparátu cez usb, ďalej prítomnosť Bluetooth, ale aj prijímač Wifi.

Displej fototlačiarne

Veľký a prehľadný displej vždy zjednoduší ovládanie. Pri nákupe veľkej tlačiarne si zakúpte takú, ktorá má veľký a dotykový displej.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button