Elektronika

Ako vymeniť kazetu s tonerom v tlačiarni?

ako vymeniť kazetu s toneromVýmena tonerovej kazety je krokom, ktorý vás neminie, ak máte doma tlačiareň. Postup výmeny závisí od typu tlačiarne a kazety, avšak je možné zvoliť zhruba nasledujúci postup. Ako vymeniť kazetu s tonerom v tlačiarni?

Postup výmeny tonerovej kazety

Vybratie kazety

Na tlačiarni nájdete tlačidlo, pomocou ktorého otvoríte kryt a dostanete sa k tonerovej kazete.

Uchopte jednotku valca a vytiahnite ju von až na doraz. V nej je uschovaná tonerová kazeta. Uchopte ju za držiak a vyberte ju.

ako vymeniť tonerovu kazetuPo vybratí kazety odporúčam vyčistiť korónové vodiče tak, že budete posúvať jazdcom sprava doľava, a to hneď niekoľkokrát.

Po dokončení čistenia zaistite, aby bol jazdec opäť vo východiskovej polohe. Ak by sa tak nestalo, tlačiareň by tlačila zle.

Na vytlačených stránkach by sa objavoval zvislý pruh. Po dokončení čistenia a navrátenia jazdca do pôvodnej polohy zatvorte kryt vodiča.

Vloženie novej tonerovej kazety

Teraz vyberte novú tonerovú kazetu z obalu. Je nutné ju pred umiestnením do tlačiarne pretrepať, aby sa jej obsah rozmiestnil rovnomerne po celej kazete a tlač by tak bola pravidelná.

farebna tonerova kazetaOdstráňte kryt kazety, uchopte ju za držiak a vložte do jednotky valca. Skontrolujte si, či je kazeta vložená v správnej pozícii.

Po vložení kazety s tonerom zatlačte jednotku valca späť do tlačiarne a zatvorte jej kryt.

Teraz môžete tlačiareň opäť spustiť. Odporúčam najskôr skúšobnú tlač, či tlačiareň funguje správne.

Čo je potrebné k výmene toneru v tlačiarni?

  • Nová tonerová kazeta

Ako dlho výmena potrvá?

Výmena tonerovej kazety je veľmi rýchla. Zaberie vám nanajvýš dve až tri minúty.

Aké budú náklady na vymenenie farby v tlačiarni?

Nová tonerová kazeta stojí od 20 € a vyššie, záleží podľa typu a značky kazety a aj podľa toho akú tlačiareň máte.

Podobné články

1 komentár

  1. Článok je veľmi dobrý. Pomohol mne aj mojej žene vymeniť už konečne ten toner. Mesiac sme sa odhodlávali ho vymeniť v našej tlačiarni. Našťastie sa podarilo 🙂

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button