AkoaPreco.com / Šport / Ako spoznať výhody bicykla?

Ako spoznať výhody bicykla?

výhody bicykla na každý deňBicykel je vynálezom 19. storočia. Bol vymyslený roku 1817 v Nemecku a patentované o rok neskôr. Hoci už je na svete takmer dve storočia, stačilo ho ako dopravný prostriedok vytlačiť už pár ďalších pekných vynálezov – od motocykla cez automobil až napríklad po kolieskové korčule. Po celý čas si ale zachovalo svoje miesto a ľudia ho aj po dvoch stovkách rokoch majú radi a hojne ho používajú. Pozrime sa bližšie na výhody bicykla.


Výhody bicykla ako dopravného prostriedku

Ekologický

Na rozdiel od automobilu alebo motocykla nevypúšťate žiadne škodliviny do ovzdušia, keď sa potrebujete premiestniť z jedného miesta na druhé.

Rýchly

Ako spoznať výhody bicyklaMedzi hlavné výhody bicykla v porovnaní s mestskou hromadnou dopravou alebo jazdou automobilom je v rade miest jazda na bicykli rýchlejšia, a to najmä vďaka kolónam áut alebo poruchách trolejbusov, ktoré inokedy rýchlejšie premiestnenie spomaľujú.

Kamkoľvek dostupný

V porovnaní s mestskou hromadnou dopravou môžete s bicyklom zájsť až k miestu, kam sa potrebujete dostať. Nie je teda nutné ísť napríklad ešte 1 km pešo.

Jednoducho zaparkovateľný

V porovnaní s automobilom pre neho vždy veľmi ľahko nájdete parkovacie miesto.

Lacný

V porovnaní s autom aj s cestovnými lístkami na mestskú hromadnú dopravu je bicykel najlacnejší dopravný prostriedok, a to ako na kúpu, tak aj na údržbu alebo vybavenie.


Výhody bicykla pre šport

Použiteľnosť v akomkoľvek teréne

Na rozdiel od kolieskových korčúľ nepotrebujete rovný alebo upravený terén, s bicyklom môžete vyraziť, kamkoľvek chcete.

Samostatne, s priateľmi aj s rodinou

Na bicykli môžete jazdiť sami, aby ste si prečistili hlavu a poriadne si zašportovali, alebo môžete vyraziť len tak na výlet na bicykli, aby ste utužili vzťahy s priateľmi alebo s rodinou.

Rýchlosť

Vďaka jeho rýchlosti s ním môžete vidieť veľa krásnych miest počas veľmi krátkej chvíle, čo sa vám napríklad pri behaní alebo na kolieskových korčuliach tak ľahko nepodarí.

Lacný

Už bolo spomenuté vyššie, že je to lacný dopravný prostriedok. Ale ako šport má tiež úplne minimálne náklady. Neplatíte nikde vstupné, nie je nutné mať špeciálne vybavenie ako napr. pri lyžovaní.

Veľká časová dostupnosť

spinning vo fitness štúdiuBicykel môžete používať od jari do jesene, niekedy aj v zime, a to za slnečného aj daždivého počasia.

Fitnessový variant “spinning”

Ak predsa len nastane zima a vy nemôžete bicykel použiť, existuje aj variant spinningu (tj. skupinová jazda na rotopédoch vo fitness centre s koordinátorom, ktorý vám určuje tempo).

Prečítajte si aj ďalšie zaujímavé články:Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť gaštanový veniec

Ako vyrobiť dekoračný gaštanový veniec?

Návod ako si vyrobiť dekoračný gaštanový veniec. Ak ste si nazbierali gaštany a už vás …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.