Ako si vybraťAuto-moto

Ako vybrať zimné pneumatiky?

vybrať zimné pneumatikyVzhľadom k zákonom v našej krajine si musí každý vodič vedieť vybrať zimné pneumatiky pre svoje auto. Tie vďaka svojim vlastnostiam nielen oveľa lepšie zaberajú na samotnom snehu, ale samozrejme majú aj lepšie brzdné vlastnosti a zaistia lepšiu ovládateľnosť vášho vozidla. Pozrite sa stručne na to, ako pri tejto povinnosti so zimnými pneumatikami postupovať.

Návod ako vybrať zimné pneumatiky

Ak potrebujete na tohtoročnú sezónu vybrať zimné pneumatiky, je ideálne si zistiť posledné testy tých najznámejších modelov. Tie vám jasne a objektívne prezradia, ako si aká pneumatika poradí pri rôznych situáciách.

Budete tak mať v ruke objektívnu pomôcku, podľa ktorej môžete vyberať. Určite vás pri ich študovaní zarazí aj to, že tie najdrahšie rozhodne nemusia byť tie najlepšie.

Cena a značka zimných pneumatík

ako vybrať zimné pneumatikyAk však hovoríme o cene, na tie najlacnejšie zimné pneumatiky z Číny sa tiež neoplatí spoliehať. Často totiž nespĺňajú viacero európskych testov a tak sa môžu stať veľmi nebezpečnými. Radšej by ste nemali pomýšľať na to, čo sa môže stať, ak takáto nekvalitná pneumatika pri vyššej rýchlosti nevydrží a praskne.

Je preto dobrou voľbou staviť na kvalitné a osvedčené značky, prípadne si nechať poradiť od predajcu. Dávajte tiež pozor na to, že každá zimná pneumatika musí byť vybavená symbolom snehovej vločky, ktorá označuje jej schopnosť zvládať jazdu na snehu.

Veľkosť pneumatík

Dôležité je zvoliť tú správnu veľkosť zimných pneumatík. Tú nájdete priamo vo vašom veľkom technickom preukaze, poprípade je napísaná na vašich súčasných pneumatikách. Ak budete zimné pneumatiky kupovať bez diskov, kúpte úplne rovnaký rozmer, aby neboli problémy s ich prezúvaním.

výber zimných pneumatíkDôležitá je samozrejme aj kvalita vzorky, ktorá však pri nových pneumatikách nie je problémom. Vzorka na nových pneumatikách je vždy dostatočná.

Samozrejme s každým rokom používania kvalita zimných pneumatík klesá a tak sa radšej vyvarujte tým použitým. Nielen že môžu mať už veľmi zlú vzorku, ale ich mäkkosť sa počas rokov mohla už takmer vytratiť a tak vám nepomôžu toľko, ako tie nové.

Výmena zimných pneumatík

Čo sa týka výmeny pneumatík, nie je príliš doporučované meniť iba dve pneumatiky a dve staré nechať.

Ak sa pre toto riešenie predsa len rozhodnete, je nutné, aby dve nové pneumatiky boli na jednej náprave a dve staré na druhej náprave.

Vhodnejšie však je vzhľadom k bezpečnosti a jazdným vlastnostiam vymeniť všetky pneumatiky naraz. Táto investícia sa vám iste oplatí.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button