Ako pripraviť domáci soľný roztok do nosa?

soľ do nosaPri nádche a prechladnutí nie je vždy nutné hneď bežať do lekárne a kupovať si drahé lieky. Existujú aj účinné metódy, ktoré používali už naše babičky. Pre uvoľnenie upchatého nosa, ktorý je jedným zo sprievodných javov pri prechladnutí a nádche, sa dá použiť obyčajný soľný roztok. Ten si veľmi ľahko a rýchlo urobíte sami doma. Ako pripraviť soľný roztok do nosa?


Postup prípravy soľného roztoku

Domáci soľný roztok do nosa pripravíte veľmi jednoducho. Stačí do hrnca naliať zhruba pol litra čistej vody, pridať jednu až dve lyžičky hrubozrnnej soli a priviesť k varu.

kvapkadloAko náhle je soľ vo vode rozpustená a voda sa varí, nechajte soľný roztok chvíľku odstáť, aby voda ochladla. Následne si ho naberte pomocou kvapkadla a aplikujte priamo do nosných dierok. Ak nemáte kvapkadlo k dispozícii, stačí ho nakvapkať trebars pomocou striekačky či iným spôsobom.

Prípadne si naberte trochu roztoku do dlaní, priložte k nosu a opatrne vdýchnite cez nos.

Domáci soľný roztok je veľmi účinný, dokáže ihneď uľaviť. Dýchacie cesty sa uvoľnia a vy budete opäť môcť dýchať nosom.


Ďalšie využitie soľného roztoku

Okrem nakvapkania do nosa možno domáci soľný roztok tiež kloktať v prípade, že vás trápi bolesť v krku. Príprava je v tomto prípade úplne rovnaká.

Prevarený a vychladnutý roztok jednoducho nalejte do hrnčeka a nalejte do úst. Potom niekoľko sekúnd kloktajte a následne roztok vypľujte. Postup by ste mali opakovať niekoľkokrát denne.

Čo je potrebné na domáci soľný roztok?

  • voda
  • hrubozrnná soľ
  • kvapkadlo

Ako dlho potrvá príprava?

Príprava domáceho soľného roztoku zaberie maximálne päť až desať minút. Po dôkladnom prevarení počkajte pár minút, než voda vychladne.

Aké budú náklady?
Soľ má doma v kuchyni naozaj každý. Okamžité náklady tak budú nulové.

Ak vám soľný roztok nepomôže tak si kúpte nejaký prírodný jemný nosný olej, najlepšie sú také, ktoré môžu používať aj deti.

nosný olejTieto špeciálne nosné oleje, ktoré sa dajú kúpiť cez internet, majú zloženie z rôznych éterických bylín a vďaka tomu sú pri uvoľňovaní upchatého nosa veľmi účinné.

Ďalšou výhodou je aj to že nedráždia okolie nosa a nestane sa vám že budete chodiť s červeným nosom.

 


Mohlo by vás zaujímať

AKo sa zbaviť atopického ekzému

Dôsledne načúvajte svojmu telu, keď sa vám snaží niečo povedať

Možno ste ani netušili, že atopická dermatitída, alebo aj atopický ekzém postihuje až 30% celej …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.