Ako dopriať svojmu telu oddych a uvoľnenie pomocou masážnych procedúr?

ako dopraiť svojmu telu oddych a uvoľnenie pomocou masážeV dnešnej dobe plnej stresu a veľkej psychickej aj fyzickej záťaže je stále dôležitejšie dbať o to, aby ste svojmu telu dopriali dostatok odpočinku a relaxácie. Okrem výdatného spánku k tomu môžu poslúžiť aj rôzne procedúry v kúpeľných komplexoch. Ak chcete urobiť niečo pre svoje zdravie, navštívte nejaké kúpele. Ako dopriať svojmu telu oddych a uvoľnenie?


Navštívte kúpele

Je dobre vybrať si nejaké kúpele, ktoré sú komplexom priamo sa špecializujúcim na moderné aj tradičné masážne metódy a ďalšie procedúry, ktoré majú za cieľ dodať človeku novú energiu, nechať jeho telu odpočinúť a prispieť ku skrášleniu postavy.

Lymfatická masáž odstráni z tela toxíny

Medzi najobľúbenejšie sa zaraďujú lymfatické programy a balíčky. Ich hlavnou náplňou sú takzvané lymfatické masáže, ktoré majú za cieľ zlepšiť lymfatický obeh organizmu. Ak máte zlý lymfatický obeh, môže sa to prejaviť napríklad v tvorbe celulitídy, často vám tiež opúchajú chodidlá. Telo sa horšie zbavuje toxických látok. Pravidelnou lymfatickú masážou zlepšíte prúdenie miazgy a predídete tak vzniku týchto problémov.


Vyskúšajte menej známu hammam masáž

Niektoré kúpele prichádzajú aj s menej známymi procedúrami. Medzi nimi je aj napríklad turecká hammam masáž. Ide o typ masážnej procedúry, ktorá sa v Turecku využíva už po stáročia. Jej základom je masírovanie špeciálnou penovou vrstvou za použitia hammam rukavice.

hamman masážVďaka tejto metóde dochádza k odstraňovaniu odumretých a poškodených častí buniek z povrchu tela. Zamedzuje sa tak usadzovaniu toxických látok v organizme. Po masáži sa cítite uvoľnenejšie a ste čulejší.

Prečítajte si aj:

Chcete sa zbaviť tukov? Je čas na bezbolestnú liposukciu

V kúpeľoch sa dočkáte aj mnohých ďalších procedúr, a to nielen masážnych. Odborný personál tu klientom vykonáva napríklad aj liposukciu neinvazívnou metódou, kedy dochádza úplne bezbolestnou formou  k odstraňovaniu prebytočného tuku z tela. Ak máte nejaké to kilo navyše, ktoré vám vadí z estetického aj fyzického hľadiska, je liposukcia jedným z účinných riešení, ako sa problému zbaviť. 10 tipov ako schudnúť po tridsiatke


Mohlo by vás zaujímať

Ako mať oči v bezpečí počas celého roku

Naučte sa mať oči v bezpečí po celý rok

Každý dobre vie, že zdravie má len jedno, a preto je nevyhnutné sa oň aj …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.