Záhrada

Ako urobiť záhradné ohnisko?

ako postaviť záhradné ohniskoK dokonalej relaxácii na záhrade patrí samozrejme aj záhradné ohnisko, pri ktorom si môžete vy a vaša rodina, popr. priatelia posedieť. Materiál zoženiete takmer zdarma, na dedine sa každý rád zbaví starých tehál, kameňov a iných zvyškových materiálov. Pri večernom opekaní klobás na ohni potom zabudnete na svoj boľavý chrbát zo stavby.

Čo je potrebné ak si chcete urobiť záhradné ohnisko:

  • Rýľ
  • Štrk
  • Kameň
  • Tehly
  • Obliak
  • Piesok

Vyberte si vhodné mieste pre záhradné ohnisko

Ohnisko nesmie byť príliš blízko budov alebo drevených záhradných prvkov. Nemalo by byť ani v tesnej blízkosti kríkov alebo veľkých kvetín, žiara z ohňa by ich mohla poškodiť.

Na rovine sa bude zakladať ohnisko lepšie než na svahu. Z vybraného miesta potom odstráňte trávnatý povrch a vykopte priestor pre ohnisko do hĺbky rýľa.

Okolie záhradného ohniska

záhradné ohniskoPremyslite si, či si vytvoríte ohnisko ako „dieru“ v zemi alebo ho opevníte dookola.

Na odkrytý terén nasypete štrkovú vrstvu a zrovnáte ju do roviny. Na štrk pôjde piesková vrstva, do ktorej budete ukladať kamene, tehly alebo dlažobné kocky.

Po obvode budúceho ohniska si vytvoríte obrubník z tehál, dlažobných kociek alebo z iného materiáli. Jednotlivé prvky môžete spájať betónom alebo ich nechať voľné.

Dno ohniska vyložte rovnakým materiálom, pevne ho usaďte do piesku, zrovnajte do roviny a škáry medzi tehlami alebo kameňmi vyplňte betónom alebo zasypte pieskom.

Ohnisko môže mať obrubu niekoľko tehál nad terénom, potom sa naň môže položiť mriežka alebo kamenná doska na grilovanie.

Ak zostane v jednej rovine s terénom, musíte upraviť okolie. Spevnený povrch v okolí ohniska pekne vyzerá. Tým pádom by vám už nič nemalo brániť v pohodlnom kosení trávnika.

Čo sa hodí k ohnisku

K záhradnému posedeniu pri ohnisku sa hodia rôzne sedenia z drevených klátov, drevené lavičky a iné štýlové doplnky.

V dobe, kedy sa ohnisko nevyužíva vám tieto veci môžu poslúžiť pre nádoby s kvetinami a pod.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button