Cestovanie

Ako na safari v Zanzibare?

Ako na safari v ZanzibareJe málo miest na svete, ktoré vo vás vyvolajú predstavy fantastickej romantiky, ako je to v prípade Zanzibaru. Zanzibar je ostrovom v Indickom oceáne a je súčasťou východoafrickej krajiny Tanzánia, od ktorej ho delí iba 35 km. Zanzibar vás okúzli rozmanitosťou vôňou, hlavne korenia všetkého druhu a potom úžasnými tropickými plážami. Ako si užiť dovolenku v Zanzibare sa dočítate nižšie.

Na Zanzibare je teplo po celý rok

Na Zanzibar sa môžete vydať v ktorúkoľvek ročnú dobu, pretože tam panuje stále rovnaké príjemné počasie.

Priemerná teplota vzduchu 30 ° C a more má krásnych 25 ° C. Stačí zabaliť niečo málo z letného oblečenia a môžete vyraziť.

Letenky na Zanzibar pohodlne cez internet

Stone Town, ZanzibarObstarajte si lacné letenky z pohodlia svojho domova.

Napríklad na internetových stránkach si môžete rezervovať letenky do Dar Es Salaame ležiacim v Tanzánii, alebo na iné miesto v Tanzánii, vrátane ubytovania.

Raj na Zemi

Dovolenka v Zanzibare bude určite splnením vašich snov. Očaria vás tu tropické pláže s jemným bielym pieskom a koralové útesy ukrývajúce pestrofarebný a bohatý podmorský svet, ktorý je rajom pre milovníkov potápania a šnorchlovania.

Ubytovanie a nakupovanie

Ubytovanie nájdete v hoteloch aj v typických ostrovných bungalovoch, napríklad pri povestnej krásnej pláži Nungwi v blízkosti hotela My Blue.

Spoznať môžete aj hlavné mesto Stone Town s jeho krivolakými uličkami alebo nakupovať v mestečku Kendwa. Pekné ubytovanie a za dobrú cenu môžete nájsť aj na booking.com

Safari, pláže a divočina na jednom mieste

Pobyt na Zanzibare si môžete spestriť výletom na safari. Slnečná Tanzánia láka turistov z celého sveta nielen priezračným morom, koralovými útesmi a nekonečne dlhými piesočnatými plážami, ale tiež nedotknutou prírodou a divočinou.

Za dobrodružstvom na Zanzibare

safari v ZanzibarePojmy ako kráter Ngorongoro, národný park Serengeti alebo dediny obývané Masajmi, obrovské trávnaté pláne, ale aj povestná púšť Kalahari. To všetko je pravá a nefalšovaná Afrika.

Na safari sa môžete zo Zanzibaru dostať nákupom fakultatívneho výletu priamo na mieste, alebo si ho rezervovať ešte pred odchodom u cestovnej kancelárie.

Safari v Zanzibare

Väčšina zájazdov na Zanzibar je kombinovaná práve so safari, kde sa obvykle jazdí v džípoch prepojených vysielačkami a hľadajú sa zaujímavosti, ako sú okrem bežnej fauny aj leopardy, gepardy, slony, ale aj vzácne nosorožce, ktoré boli pytliakmi skoro vyhubený.

Zážitkom sú bociany marabu, ktoré môžete uvidieť na stromoch pri fascinujúcom západe slnka. V rieke môžete zažiť aj hrochy alebo krokodíly. To všetko je safari, ktoré môžete spoznať na dovolenke v Zanzibare.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button