Ako liečiť

Nepravidelná menštruácia u dievčat a žien: Príčiny a možnosti liečby

nepravidelná menštruáciaPoruchy menštruačného cyklu môžu mať niekoľko príčin. Ženy by si ich mali v každom prípade všímať a predchádzať ich prípadnému opakovaniu. Najviac nepravidelná menštruácia sprevádza dievčatá v období dospievania a ženy, ktoré sú v prechode. Nepravidelná menštruácia u dievčat a žien: Príčiny a možnosti liečby.

Liečba nepravidelnej menštruácie

Práve v obdobiach dospievania a prechodu totiž dochádza k najväčšej nerovnováhe hormonálnej hladiny, ktorá stojí za nepravidelnou menštruáciou.

Príčiny nepravidelnej menštruácie

Príčiny nepravidelnej menštruácie môžu byť spôsobené na rôznych úrovniach tela. Typicky sa napríklad u žien, ktoré športujú, objavujú v mozgu. Pri poruche štítnej žľazy ale pre zmenu tkvie jadro problému inde.

príčiny nepravidelnej menštruácieJe potrebné, aby rovnováha medzi jednotlivými orgánmi, ktoré zaisťujú menštruačný cyklus, bola čo najlepšia.

Každú príčinu nepravidelného menštruačného cyklu je potrebné správne identifikovať. Ženy by sa tak mali dostaviť k svojmu gynekológovi, ktorý zistí, aká príčina za týmto javom stojí. Môže to byť drobnosť.

Dôležité je, aby došlo k vylúčeniu alebo naopak identifikovaniu toho, či problém nenastal v súvislosti s organickou poruchou.

ako liečiť nepravidelnú menštruáciuTypicky sa jedná o rôzne zápaly, ale aj nádory alebo mimomaternicové tehotenstvo. Jedine dôkladné gynekologické vyšetrenie, kedy bude využitý aj ultrazvuk, dokáže rozoznať pravú príčinu nepravidelnej menštruácie.

Ak je vylúčené organické porušenie, dochádza k zisteniu hormonálnej hladiny.

Sprievodným je potom tiež vyšetrenie štítnej žľazy. Aj jej porucha totiž môže viesť k tomu, že menštruačné krvácanie bude nepravidelné.

Čo je potrebné na liečbu nepravidelnej menštruácie?

  • návšteva gynekológa a dôkladné vyšetrenie
  • sledovanie menštruácie, intenzity a doby krvácania

Existuje jedná zázračná rastlinka, ktorá okrem liečby nepravidelnej menštruácie pomáha aj s bolesťami hlavy, znižuje bolesť a precitlivenosť pŕs a zmierňuje nadúvanie, pretože stabilizuje hladinu hormónov v organizme.

Ako liečiť nepravidelnú menštruáciu?

Záleží okrem iného na to, či sa jedná o hormonálnu alebo organickú poruchu. Na základe tohto zistenia je potom vykonávaná liečba. Záleží tiež na tom, v akých intervaloch a s akou intenzitou k menštruácii dochádza.

Ak je krvácanie slabé a je medzi ním dlhšie časové rozpätie, zvyčajne nie je vyžadovaná žiadna liečba. Ak je naopak krvácanie silné a časté, možno aplikovať liečbu hormonálnou antikoncepciou. Prípadne sa tiež aplikuje vnútromaternicové teliesko, ktoré obsahuje hormonálne zložky

Pri nepravidelnej menštruácii sú vždy potrebné konzultácie a odborné vyšetrenia u doktora špecialistu. Na toto by mala myslieť každá žena, ktorá zistí, že jej menštruácia nie je v norme.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button