Cestovanie

Ako lacno precestovať Mníchov?

Tipy a triky ako cestovať do Mníchova

ako lacno precestovať MníchovMníchov je jedným z najkrajších miest v Nemecku a ponúka množstvo turistických atrakcií. Pre tých, ktorí chcú navštíviť túto metropolu, ale zároveň šetriť svoj rozpočet, existuje niekoľko spôsobov, ako precestovať Mníchov lacno.

Jedným z najlepších spôsobov, ako ušetriť pri cestovaní do Mníchova, je využiť verejnú dopravu. Mesto má dobre vyvinutú sieť autobusov, električiek a metra, ktoré sú spoľahlivé a pohodlné.

Cestovné lístky sú cenovo dostupné a ponúkajú rôzne možnosti, ako sa pohybovať po meste. Turisti môžu zakúpiť jednorazové lístky, denné lístky alebo viacdňové lístky, ktoré sú výhodnejšie pre tých, ktorí plánujú zostať v meste na dlhšie obdobie.

Okrem verejnej dopravy je možné precestovať Mníchov aj lacno pešo alebo na bicykli. Mesto má množstvo pekných parkov a záhrad, ktoré sú ideálne pre pikniky alebo prechádzky. Turisti môžu navštíviť aj historické pamiatky a turistické atrakcie v centre mesta, ktoré sú vo väčšine prípadov voľne prístupné. Pre tých, ktorí sú nadšení cyklisti, Mníchov má množstvo cyklistických trás, ktoré vedú po celom meste a okolí.

Ako sa dostať do Mníchova

Ak plánujete cestu do Mníchova, máte na výber niekoľko možností, ako sa tam dostať. V tejto sekcii sa dozviete, ako sa dostať do Mníchova autom, letom, vlakom alebo autobusom.

Autom

Ak sa rozhodnete pre cestu autom, musíte si uvedomiť, že v Mníchove je vysoká premávka a parkovanie môže byť drahé. Existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Mníchova autom z rôznych miest:

Z miesta Vzdialenosť Doba jazdy
Bratislava 580 km 5 hod. 30 min.
Brno 540 km 5 hod.
Košice 910 km 8 hod. 30 min.

Ak sa rozhodnete ísť autom z Bratislavy, môžete použiť diaľnicu D2 a potom pokračovať po diaľniciach D1, D5 a A9. Z Brna môžete ísť po diaľnici D1 a potom pokračovať po diaľniciach D5 a A9. Z Košíc môžete ísť po diaľniciach D1, D2, D5 a A9.

Letom

Ak hľadáte najrýchlejší spôsob, ako sa dostať do Mníchova, letom je to najlepšia voľba. Mníchov má dve letiská: Mníchov-Franz Josef Strauss a Mníchov-Memmingen. Mníchov-Franz Josef Strauss je väčšie a nachádza sa ďalej od centra mesta, zatiaľ čo Mníchov-Memmingen je menšie a nachádza sa bližšie k centru mesta.

Ak hľadáte lacné letenky do Mníchova, môžete skúsiť vyhľadávač leteniek eSky.sk. Z letiska Mníchov-Franz Josef Strauss sa do centra mesta dá dostať vlakom alebo autobusom. Z letiska Mníchov-Memmingen sa do centra mesta dá dostať autobusom.

Vlakom

Vlakové spojenie do Mníchova je veľmi dobre rozvinuté a existuje mnoho možností, ako sa dostať do Mníchova vlakom z rôznych miest. Napríklad z Viedne trvá cesta do Mníchova približne 4 hodiny.

Z Bratislavy sa dá do Mníchova dostať vlakom s prestupom v Budapešti alebo Viedni. Z Košíc sa dá do Mníchova dostať vlakom s prestupom v Bratislave alebo Viedni. Ak hľadáte najlacnejšiu možnosť, môžete si kúpiť lístok cez eshop nemeckých dráh.

Autobusom

Ak hľadáte najlacnejšiu možnosť, ako sa dostať do Mníchova, autobusom je to najlepšia voľba. Existuje niekoľko prepravcov, ktorí ponúkajú spojenie do Mníchova z rôznych miest.

Z Bratislavy sa dá do Mníchova dostať autobusom s prestupom v Prahe alebo Viedni. Z Košíc sa dá do Mníchova dostať autobusom s prestupom v Bratislave alebo Viedni. Cesta autobusom z Bratislavy do Mníchova trvá približne 7 hodín, z Košíc približne 12 hodín.

Doprava v Mníchove

Mestská Doprava

Mníchov má dobre rozvinutú mestskú dopravu, ktorá pozostáva z autobusov, električiek, S-Bahnu a U-Bahnu. Mestský integrovaný systém dopravy MVV je zodpovedný za koordináciu dopravy v Mníchove. Ceny lístkov závisia od počtu zón a typu lístka.

S-Bahn a U-Bahn sú najrýchlejšími a najefektívnejšími spôsobmi prepravy v Mníchove. S-Bahn je zodpovedný za prepravu v širšom okolí mesta, zatiaľ čo U-Bahn slúži pre mestskú dopravu v rámci mesta. Obe siete sú dobre prepojené a cestovanie medzi nimi je pohodlné.

Miestne autobusy a električky sú ďalšou možnosťou dopravy v Mníchove. Autobusy sú najvhodnejšie pre cestovanie do okolitých oblastí, zatiaľ čo električky sú vhodnejšie pre mestskú dopravu.

Bicykel

Mníchov je cyklistické mesto a má mnoho cyklochodníkov a cyklopruhov. Pre tých, ktorí sa radi prepravujú na bicykli, je k dispozícii množstvo možností ako si požičať bicykel. Väčšina staníc S-Bahnu a U-Bahnu má k dispozícii stojany na bicykle.

V Mníchove platí povinnosť nosiť prilbu pre deti do 14 rokov a odporúča sa ju nosiť aj pre dospelých. Vodiči musia dodržiavať všetky pravidlá cestnej premávky a dodržiavať bezpečnostné predpisy.

V Mníchove je tiež k dispozícii množstvo cyklochodníkov a cyklotrás, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí sa radi prepravujú na bicykli.

Ubytovanie v Mníchove

Pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie v Mníchove, je tu niekoľko možností, ktoré si môžu vybrať. Mesto ponúka širokú škálu ubytovacích zariadení, od jednoduchých hostelov až po luxusné hotely.

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, hotel Meininger München City Center ponúka dvojhviezdičkové ubytovanie len pár minút chôdze od hlavnej vlakovej stanice. Táto možnosť môže byť vhodná pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie v blízkosti turistických atrakcií.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie, mnoho hotelov v Mníchove ponúka vyššiu kvalitu a štýlové zariadenie. Niektoré z týchto hotelov zahŕňajú Hotel Vier Jahreszeiten Kempinski München, Mandarin Oriental Munich a Hotel Bayerischer Hof.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v Mníchove s nízkym rozpočtom, môžu byť hostelové ubytovania dobrým riešením. Mnoho hosteľov v Mníchove ponúka lacné ubytovanie a niektoré z nich sú dokonca v centre mesta. Niektoré z týchto hosteľov zahŕňajú Wombat’s City Hostel Munich, Euro Youth Hotel Munich a The 4You Hostel & Hotel Munich.

V tabuľke nižšie sú uvedené niektoré z najlacnejších ubytovacích možností v Mníchove:

Názov ubytovania Kategória Poloha Cena za noc
Smart Stay Hostel Munich City Hostel Centrum €20-€30
A&O München Hackerbrücke Hostel Centrum €20-€40
Ibis Budget München City Olympiapark Hotel Olympiapark €50-€70
Hotel Amba Hotel Centrum €50-€70

Výber správneho ubytovania v Mníchove môže byť pre niektorých cestovateľov ťažkou úlohou. Je dôležité zvážiť svoje potreby a rozpočet a vybrať si ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám.

Atrakcie a Zaujímavosti

História a Architektúra

pamiatky v MníchoveMníchov je plný historických a architektonických pamiatok, ktoré sú pre turistov neodolateľné. Najznámejšie z nich je Mariánske námestie (Marienplatz), kde sa nachádza Neues Rathaus – nová radnica s impozantnou zvonkohrou.

Okrem toho, turisti by nemali vynechať návštevu Frauenkirche, ktorá je symbolom mesta, a ktorá sa nachádza v historickej časti mesta Altstadt. Ďalšie zaujímavosti sú Residenz – kráľovský palác, Altes Rathaus – stará radnica, Mariensäule – mariánsky stĺp, Fischbrunnen – fontána s rybami a mnoho ďalších.

Múzea

Mníchov má množstvo múzeí, ktoré sú pre turistov zaujímavé. Medzi najznámejšie patria Bavorské národné múzeum, Deutsches Museum – najväčšie technické múzeum na svete, a Alte Pinakothek – múzeum starých majstrov.

Okrem toho, turisti by mali navštíviť aj Nemecké múzeum, ktoré sa zameriava na vedy a techniku.

Parky

Mníchov je tiež známy svojimi parkami, ktoré sú ideálne pre oddych a relaxáciu. Najväčší park v meste je Anglická záhrada (Englischer Garten), ktorá ponúka množstvo zelene, cyklistické trasy a jazdecké centrum. Ďalšie parky sú Westpark, Ostpark a Olympijský park, ktorý bol postavený pre Letné olympijské hry v roku 1972.

Športové Zariadenia

Mníchov je tiež domovom niekoľkých športových zariadení. Bayern Mníchov a TSV 1860 sú najznámejšie futbalové kluby v meste. Okrem toho, turisti môžu navštíviť Allianz Arenu – domovský štadión Bayernu Mníchov, alebo olympijský štadión, ktorý bol postavený pre Letné olympijské hry v roku 1972.

Pivovary

Mníchov je tiež známy svojimi pivovarmi a pivami. Hofbräuhaus je najznámejší pivovar v meste, ktorý ponúka tradičné bavorské jedlá a pivo. Okrem toho, turisti by mali navštíviť aj ďalšie pivovary, ako sú Augustiner Bräustuben, Hacker-Pschorr Bräuhaus a Löwenbräukeller.

Všetky tieto atrakcie a zaujímavosti robia z Mníchova jedno z najobľúbenejších turistických miest v Európe.

Jedlo a Pitie

Mníchov je známy svojou bohatou gastronómiou a pestrým výberom jedál a nápojov. Miesta na jedlo a pitie sú v meste všade a nájdu sa tu reštaurácie a bary pre každého.

Pivo

Mníchov je domovom niektorých z najlepších pivníc na svete. Najznámejšie pivá z Mníchova sú pivo typu lager, ktoré sa vyrába v miestnych pivovaroch.

Najznámejšie pivovary v meste sú Augustiner, Hofbräuhaus, Paulaner a Spaten. Okrem toho nájdete v meste množstvo malých pivníc a pivovarov, ktoré ponúkajú rôzne druhy piva.

Jedlo

Mníchov je známy svojou tradičnou bavorskou kuchyňou. Medzi najznámejšie jedlá patrí bavorská klobása, pretzel, schnitzel a bavorský krk. Okrem toho je tu množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú rôzne druhy jedál, ako sú talianske, grécke, čínske a indické jedlá.

Tipy

Tu je niekoľko tipov na miesta, kde si môžete vychutnať skvelé jedlo a pitie v Mníchove:

  • Hofbräuhaus – jedna z najslávnejších pivníc v Mníchove, ktorá ponúka tradičné bavorské jedlá a pivo.
  • Viktualienmarkt – trh s čerstvými potravinami, kde si môžete kúpiť ovocie, zeleninu, syry a ďalšie pochutiny.
  • Augustiner-Keller – pivnica, ktorá ponúka tradičné bavorské jedlá a pivo.
  • Nymphenburg Palace – krásny zámok, kde si môžete vychutnať skvelú kávu a zákusky v kaviarni.
  • Viktualienmarkt Biergarten – pivnica s otvoreným priestorom, kde si môžete vychutnať skvelé pivo a jedlá v príjemnom prostredí.

Mníchov ponúka množstvo miest, kde si môžete vychutnať skvelé jedlo a pitie. Od tradičných bavorských jedál až po rôzne druhy piva, Mníchov má čo ponúknuť pre každého.

Ušetriť na Cestovaní

Pri cestovaní do Mníchova je dôležité zvážiť spôsob prepravy, aby sa dalo ušetriť. Existuje niekoľko spôsobov, ako ušetriť na cestovaní do Mníchova.

Zľavy

Pri hľadaní cestovnej spoločnosti, je dôležité hľadať zľavy. Niektoré spoločnosti ponúkajú zľavy pre študentov, seniorov alebo pre skupiny. Je tiež možné hľadať zľavy na internete alebo v cestovných kanceláriách.

Cestovné poistenie

Cestovné poistenie je dôležité pre každého cestovateľa. Ak sa niečo stane, poistenie môže ušetriť veľa peňazí. Existuje mnoho spoločností, ktoré ponúkajú cestovné poistenie. Je dôležité porovnať rôzne ponuky a zvoliť najlepšiu pre seba.

Iné spôsoby

Okrem hľadania zliav a uzatvárania cestovného poistenia, existujú aj iné spôsoby, ako ušetriť na cestovaní do Mníchova. Napríklad:

  • Hľadanie lacných leteniek
  • Ubytovanie v hosteli namiesto hotela
  • Cestovanie mimo hlavnej turistickej sezóny
  • Využitie verejnej dopravy namiesto taxíka

Je dôležité zvážiť všetky možnosti a vybrať najlepšiu pre seba. Ak sa podarí ušetriť na cestovaní, zostane viac peňazí na zážitky v Mníchove.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button