Cestovanie

Ako si užiť Bali?

ako si užiť baliBali je ostrov bohov. Je to veľmi očarujúci, ale drsný ostrov plný milých a skromných ľudí, ktorí vás s radosťou privítajú s otvorenou náručou.

Tipy čo robiť a zažiť na Bali

Výlet na horu Barut (1717 m.n.m)

Táto trasa je naozaj nezabudnuteľným zážitkom. Batur je stále aktívna sopka na Bali, posledná aktivita sa ukázala v roku 2004. Lezenie sa začína o 3 hodine ráno z dôvodu, aby turisti uvideli východ slnka .

Ak si kúpite výlet do Baturu, cena zahŕňa vyzdvihnutie z hotela (okolo 1 hod.), raňajky, sprievodcu, ktorý dáva každému baterku a vezme vás na vrchol hory, kde uvidíte východ slnka. Výstup trvá najmenej 2 hodiny. Vezmite si veľmi silnú obuv, bundu a dlhé nohavice, taktiež vodu a fotoaparát. Buďte veľmi opatrní po celý čas, lezenie je niekedy strmé a naozaj temné. Potom pôjdete ku kráteru s horúcim prameňom.

Ak chcete vidieť viac, spýtajte sa svojho sprievodcu, ktorý vám určite rád ukáže aj ostatné krátery. Cesta späť trvá o niečo viac ako 2 hodiny, ak si zvolíte rovnakú cestu späť, trvá to pol hodiny. Odporúčam dlhšiu cestu.

Mountain and Village cycling

Pre skutočný prieskum prírody na Bali odporúčam Mountain or Village Cycling. Prvým je prieskum ostrova vo svojom horskom prostredí a po druhé skúmanie malých dedín. Zahrnuté v cene sú bicykle, voda, sprievodca a obed.

Cesta trvá dve hodiny a dve hodiny späť. Je to skvelý spôsob, ako spoznať miestnych obyvateľov a ich domovy, spoznať krásu ryžových polí a vyskúšať si nejaké ovocie na ceste. Náš sprievodca bol veľmi užitočný. Zastavili sme sa kamkoľvek sme chceli a veľmi ochotne urobil fotografie a povedal nám o miestnej kultúre a zvykoch.

Elephant Safari Park

raftingVeľkou atrakciou tohto ostrova je sloní Safari Park, ktorý bol postavený na záchranu slonov zo Sumatry. K dispozícii je slonia chovná stanica a slony, na ktorých sa môžete povoziť. Cesta trvá 45 minút.

Neďaleko sa nachádza tiež Bird Park plný papagájov a exotických vtákov, ale cena je vysoká (vrátane kŕmenia, streľby a malých občerstvenia).

Rafting na Bali

Ďalšou veľmi obľúbenou aktivitou turistov je rafting na miestnych riekach. Ceny sa líšia podľa agentúr, ktoré prevádzkujú rafting. Splavujú sa 2 rieky.

Opičie parky

Ďalšou skúsenosťou so zvieratami je miestny park opíc. Jedným z nich je Mandala Wisata (Padangtegal – Ubud), kde si môžete vyskúšať prehliadku parku, môžete tiež fotografovať opice, ktoré sú zvyknuté na turistov a nie sú také nebezpečné. Buďte stále opatrní a neťahajte ich ani neubližujte. Tento park je otvorený denne od 8:00 do 18:00.

Ďalšie opičie lesy idú priamo do centra mesta Ubudu, kde sú opice divoké a veľmi reagujú na šúchanie papierov a na akékoľvek jedlo. Ak ich nechcete kŕmiť, nič nejedzte a dobre sa pozerajte na svoje veci. Na Bali existuje veľa takýchto parkov plných opíc, iné sa nachádzajú v chráme Uluwat. A ďalší v Sangeh.

Chrámy

Veľmi obľúbené, navštevované a veľmi zaujímavé chrámy na Bali sú: Besakih Matka chrám, Tanah Lot (v blízkosti Kuta), Uluwatu, chrám Ulun Danu a Kráľovský palác Mengwi.

Ryžové pole

ryžové poleNavštívte ryžové polia, kde vám miestni ľudia predstavia svoje tradičné postupy.

Navštívte kávové plantáže a ochutnajte lahodnú miestnu kávu. Potom sa prejdete do sadov a môžete si vziať čerstvý banán zo stromu alebo vyliezť na mango.

Vodopády

Vo vnútri lesov sú veľké a malé vodopády vedené malými skrytými lesnými cestami.

Dreamland beach

Ak chcete relaxovať, prejdite na pláž Dreamland, ktorá sa nachádza v blízkosti kultúrneho parku GWK. Ďalšou krásnou plážou je pláž Lovina. Neďaleko Loviny môžete skoro ráno plávať aj s delfínmi.

Nakoniec si na Bali doprajte relax

Dokončite svoju cestu masážou na pláži, na ktorú nezabudnete.

Tip

Pre lepších a skúsených horolezcov odporúčam vyliezť horu Mount Mt. Agung (3142 m)

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button