Úvod / Cestovanie / Ako najlepšie spoznať Sydney?

Ako najlepšie spoznať Sydney?

budova opery v SydneySydney je najväčším austrálskym mestom a zároveň jedným z najdôležitejších miest južnej pologule. Toto kosmopoliné mesto je veľmi obľúbený cieľ pre turistov, pretože má skvelú atmosféru a veľa zaujímavostí k návšteve. Ako najlepšie spoznáte Sydney a preniknete do života tohto veľkomesta?

Navštívte budovu opery


Symbolom mesta Sydney je budova tunajšej opery, ktorá je svetovým architektonickým skvostom. A čo je na nej tak unikátne? Predovšetkým strecha, ktorá vyzerá, že sa skladá z miliónov malých častí a mení farbu podľa polohy slnka.

Circular Quay a The Harbour Bridge

najznámejší most v SydneyThe Harbour Bridge, oceľový most, je po opere hneď druhou dominantou mesta. Pod ním leží najstaršia časť Sydney The Rocks, vedľa ktorej nájdete aj dopravný uzol celého mesta Circular Quay. Pri Circular Quay tiež nájdete hneď niekoľko múzeí.

Zasurfujte si na Bondi Beach

Bondi Beach je svetovo známa pláž asi 20 minút od Sydney. Je obľúbená najmä pre skvelé reštaurácie, bary a obchody. Môžete sa tu opaľovať, plávať alebo si zaplatiť pár surferských lekcií a skúsiť tento Austrálčanov veľmi obľúbený šport. Rovnako tak sa môžete vydať na asi 2.5 km dlhú prechádzku pozdĺž pláže a po útesoch.

Spoznajte tunajšiu hudobnú scénu


Toto mesto je známe pre svoju scénu so živou hudbou, ktorú vychvaľujú aj obyvatelia z Melbour. Okrem veľkých koncertov a podujatí si nájdite zaujímavé udalosti, ktoré sa práve odohrávajú aj v menších alternatívnych podnikoch.

Prejdite sa botanickou záhradou až k sídlu vlády

Rovnako ako v ďalších austrálskych mestách, tak aj v Sydney sa nachádza obrovská botanická záhrada Royal Botanic Gardens, kde lepšie spoznáte miestnu faunu. Ak ju prejdete, ocitnete sa až pri sídle vlády Nového Južného Walesu.

Hovorte ako Austrálčania

ako ísť na študentský pobyt do zahraničiaAko lepšie môžete spoznať život a kultúru tohto veľkomesta ako pri konverzácii s miestnymi? Oprášte svoju angličtinu a vytvorte nové priateľstvá! Veľa turistov Sydney navštívi priamo kvôli štúdiu angličtiny, rozhodnú sa totiž vyraziť na jazykový pobyt sprostredkovaný spoločnosťou ESL.

Toto austrálske mesto ponúka skvelé kultúrne a aj športové vyžitie, a predovšetkým sa tu nachádza naozaj veľké množstvo jazykových škôl. Štúdium angličtiny v Sydney je skvelým spôsobom, ako spoznať toto mesto a zároveň investovať do vzdelania. Vďaka jazykovému pobytu v Sydney preniknete do tunajšieho životného štýlu, zažijete veľa skvelých zážitkov, ale hlavne sa domov vrátite so zlepšenou angličtinou.

austrálský olympíjský štadiónNavštívte olympijský areál

Snáď všetci si pamätajú olympijské hry v Sydney, vďaka ktorým sa toto mesto stalo ešte slávnejším. Navštívte slávne štadióny, napríklad medzi miestnymi veľmi obľúbený Aquatic Centre alebo vôbec najväčší olympijský štadión na svete Stadion Australia.

Zúčastnite sa Sydney Festivalu


Ak toto mesto navštívite v januári, potom si nenechajte ujsť Sydney Festival. Celé mestské centrum sa premení na hudobné a umelecké divadlo. Môžete tu zhliadnuť naozaj všetky umenia, od cirkusu až po domorodé umenie.

Pozrite si aj články:

Ako najlepšie spoznať Sydney?
5 (99.29%) 28 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

dovolenka v tirolsku

Ako si užiť Tirolsko po celý rok?

Tirolsko si väčšina ľudí spája s lyžovaním, pretože sa v tejto oblasti schádzajú lyžiari z celej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *