Nezaradené

Ako si zariadiť kúpeľňu v panelákovom byte?

ako zariadiť kúpeľňu v panelákuAk bývate v paneláku a plánujete rekonštruovať svoju staršiu kúpeľňu, inšpirujte sa týmito nápadmi. Skúsime vám poradiť, ako si zariadiť kúpeľňu v menšom, aj väčšom byte v paneláku a navyše povieme si, čo by v kúpeľni nemalo chýbať a čomu by ste sa naopak mali skôr vyhýbať. Nech sa páči, inšpirujte sa.

3D vizualizácia kúpeľne

Pre lepšiu predstavivosť vám odporúčame dať si vytvoriť návrh kúpeľne. Vďaka 3D vizualizácii kúpeľne budete presne vedieť, ako bude kúpeľňový nábytok, práčka, sušička, ale aj vaňa a doplnky umiestnené.

Vizualizácia kúpeľne vám pomôže lepšie si predstaviť daný priestor po rekonštrukcii a čo je hlavné, ukáže vám nedostatky, ktoré budete môcť odstrániť skôr, ako začnete búrať a rekonštruovať. Prejavte aj vy záujem o 3D vizualizáciu kúpeľne a spravte si z vašej kúpeľne raj, z ktorého nebudete chcieť odísť.

Rohová vaňa alebo menší sprchový kút

V panelákoch si málokedy môžeme dovoliť experimentovať. Vo väčšine bytov si musíme vybrať buď vaňu, alebo sprchový kút. Najčastejšie si ale volíme práve sprchové kúty, aj keď niektorí si radšej vyberajú skôr vaňu – najmä rohovú vaňu. Sprchové kúty sú ale praktickejšie. Poskytnú nám viac miesta, ľahšie sa udržiavajú a nie je do nich taký komplikovaný vstup, ako do vane.

Majte aj vy modernú kúpeľňu a rozhodnite sa skôr pre murované sprchové kúty. Zaberú vám menej miesta a voľný priestor môžete využiť efektívnejšie – napríklad môžete si kúpiť veľmi užitočnú sušičku prádla.

Závesné skrinky

V kúpeľni na byte oceníte závesné skrinky z MDF dosiek. Sú vodeodolné, vysoká vlhkosť im nevadí a poskytnú vám dostatok úložného miesta bez toho, aby vám ukrojili príliš veľa miesta v už aj tak dosť malej kúpeľni. Kúpeľňový nábytok vyberajte v svetlejších farbách. Kúpeľňu v paneláku bez okien budete potrebovať presvetliť a práve kúpou bledého nábytku to docielite.

Ak chcete mať kúpeľňu takú ako v hoteli, v ktorom ste bývali, keď ste boli na kongrese v Žiline, kúpeľňu si zariaďujte v prírodných farbách (ideálnou kombináciou je béžová a marhuľová). Vyberajte si závesné skrinky a z ponuky kúpeľňového nábytku si vyberajte ten najkvalitnejší. Nábytok bude neustále vystavovaný vysokým vlhkostiam a pare, preto musí byť naozaj kvalitný.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button