Úvod / Návody / Ako sa starať o tanečné topánky?

Ako sa starať o tanečné topánky?

ako sa starať o tanečné topánkyTanečné topánky si zaslúžia veľa pozornosti, nielen, že sú na prvý pohľad krajšie a kvalitnejšie ako bežné topánky, musia zniesť často aj väčšiu záťaž. Starostlivosť o tanečné topánky je trochu rozdielna podľa toho, či máme na mysli pánsku alebo dámsku tanečnú obuv. Dokonca aj pri tak ladnom pohybe, akým je tanec, sa topánky značne namáhajú a je potrebné im dopriať riadnu starostlivosť. Ako sa správne o tanečné topánky starať?

Podpätky na tanečných topánkach


Začneme dámskymi tanečnými topánkami. O podpätky sa riadne starajte a používajte chrániče podpätkov, podľa typu topánok. Dbajte vždy na včasnú výmenu. Samotná výmena sa musí zaobísť bez natočenia a vykrúcania chrániča, ten stiahnite jedným smerom. Pokiaľ ochodíte aj pätníky, tak ich vymeňte.

Základná pracka

dámske tanečné topánkyZvyčajne sa nakupujú dámske tanečné topánky tak, že je remienok topánok dlhší, než potrebujeme. Pre lepší vzhľad odstrihnite remienok 3 cm od pracky hneď potom, čo ju upevníte. Dlhší je remienok vždy preto, aby ponúkol lepšiu úpravu pri obúvaní a upevnení.

Háčik a pracka

Pracka na remienku musí byť upravená tak, aby dobre sedela potom, čo topánku zapneme do háčika. Upravte ju tak, aby bolo upevnenie a rozopnutie háčika jednoduché.

Podrážka tanečných topánok


Zvláštnu starostlivosť vyžadujú semišové podrážky. Tie majú tendenciu tvrdnúť a v takom prípade je potrebné použiť kefu. Kefu používajte pokojne aj po každom použití a podrážku s ňou vždy našuchorte.

Zápach z topánok

ako sa zbaviť zápachu z topánokPri pravidelnom používaní je normálne, že topánky začnú trochu zapáchať. Už od začiatku používajte deo spreje na topánky. U tanečných topánok nemusia byť také účinné, ale jedná sa o najlepšie riešenie. Prečítajte si aj článok: 5 spôsobov ako sa zbaviť zápachu z topánok.

Oprava a čistenie obuvi

Ak sa vám stane, že sa topánka poškodí, vždy sa obráťte na obuvníka, vlastné opravy zvyčajne nedopadnú dobre. Pánske tanečné a dámske tanečné topánky čistíme len za pomoci navlhčenej handričky alebo pomocou špeciálneho spreja na čistenie. Pánske tanečné topánky nikdy neimpregnujte, ani na ne nedávajte krém na topánky. a viete ako čistiť kožené topánky?

Vlhko a mráz


Tanečné topánky sú určené na vnútorné použitie. Nikdy s nimi nechoďte keď je mokro alebo daždivo a tiež sa vyhýbajte mrazu. Akékoľvek vlhko môže topánky nenávratne zdeformovať a mráz spôsobí popraskanie použitého materiálu.

Ako sa starať o tanečné topánky?
5 (99.31%) 29 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

lepidlo odstranenie

Ako odstrániť lepidlo z porcelánu?

Porcelán môže mať nielen estetickú, ale aj historickú hodnotu. Preto sa pri rozbití jednotlivé časti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *