Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať detskú postieľku?

Ako vybrať detskú postieľku?

bezpečné detské postieľkyMáte bábätko a chcete pre neho to najlepšie. Miesto, kde by malo byť bábätko v úplnom bezpečí, je detská postieľka. Detskú postieľku – jej výrobu ovplyvňuje celý rad noriem, ktoré majú zaistiť ich bezpečnosť a kvalitu. Výber detskej postieľky neradno podceňovať. Nasledujúce riadky obsahujú rady, na čo by ste sa mali pri výbere detskej postieľky zamerať. Vyberte si masívnu detskú postieľku od overeného predajcu.

Konštrukcia detskej postieľky


Pri výbere detskej postieľky dbajte predovšetkým na kvalitu materiálu, z ktorého je vyrobená. Klasické drevené postieľky patria k tým najvhodnejším.

Poloha roštu

Je dobré, aby ste vyberali postieľku, v ktorej budete mať možnosť dvojitého polohovania roštu.
V praxi to znamená, že keď je bábätko malé, môžete rošt umiestniť vyššie, aby ste mali k bábätku lepší prístup.
Keď je bábätko väčšie a začína si sadať, tak by ste mali možnosť umiestniť rošt do nižšej polohy.

Odporúčané rozmery sú:

  • návod ako vybrať detskú postieľkuv najvyššej polohe (kedy je rošt umiestnený najvyššie) by mala byť vzdialenosť od povrchu matraca k hornej hrane postieľky 200 mm
  • v najnižšej polohe (kedy je rošt umiestnený najnižšie) by mala byť vzdialenosť od povrchu matraca k hornej hrane postieľky 500 mm

Zaisťovacie mechanizmy

Postieľka, ak má otvárateľné bočnice, by mala mať dostatočne kvalitné a stabilné zaisťovacie mechanizmy, ktoré nebude dieťa schopné samo otvoriť.

Montážne mechanizmy

Všetky súčiastky, skrutky a montážne prvky musia byť z bezpečných materiálov. Tiež musia byť v postieľke umiestnené a zakryté tak, aby k nim dieťa nemalo prístup.

Dieťa môže drobné a uvoľnené súčiastky prehltnúť alebo sa o ne poraniť.

Rozmery medzier

striedanie sa o starostlivosť pre dieťaMedzery medzi jednotlivými drevenými priečkami musia byť pre dieťa bezpečné. Nesmú byť od seba vzdialené natoľko, aby nimi dieťa pretiahlo hlavu.

Kolieska

Ak máte detskú postieľku postavenú na kolieskach, mali by byť kolieska zaistené brzdovým systémom. Starostlivo vyskúšajte, či je postieľka po zabezpečení koliesok naozaj stabilná a či stojí na mieste.

Návod

výber detskej postieľky

Súčasťou postieľky by mal byť návod, ktorý obsahuje nielen popis všetkých častí postieľky, náradia a skrutiek potrebných pre jej zostavenie, ale aj montážny výkres, ktorý vás krok po kroku navedie, ako postieľku správne zostaviť.

Pamätajte na dôležitý fakt, že sa pri montáži postieľky nesmú používať samorezné skrutky, ktoré by následne mohli spôsobiť poranenie dieťaťa.

Matrac

Súčasťou návodu pre detskú postieľku by mal byť rozmer matraca, ktorý je pre daný typ postieľky vhodný. Vždy dodržujte predpísaná odporúčania, aby bola postieľka pre vaše dieťa bezpečná.

Dbajte na nákup kvalitného matraca. Dnes je našťastie možné zaobstarať kvalitné matrace za priaznivé ceny.

Odporúčania


Nenahradzujte klasickú detskú postieľku cestovnou postieľkou. Cestovná postieľka je dobrá na cesty alebo dopoludňajší alebo popoludňajší spánok bábätka. Nie je však plnohodnotnou náhradou klasickej detskej postieľky. Cestovná postieľka nemá drevené latky, ktoré umožňujú lepšie prúdenie vzduchu, ďalej tu nie je rošt a vhodný matrac, ktoré zaisťujú správny vývoj bábätka.

Ako vybrať detskú postieľku?
5 (99.29%) 28 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

opasky pre pánov

Ako vyberať pánske opasky?

Pánske opasky patria medzi základné módne doplnky, ktoré dokážu dať smer celému nášmu obliekaniu, ale …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *