Šport

Ako sa udržať vo forme počas zimy?

Sychravé počasie, zima, celodenné hmly a málo slnka sa odzrkadľujú aj na našej imunite a nálade. Počas jesene a zimy evidujeme pokles záujmu o väčšinu aktivít a čas najradšej trávime leňošením na gauči. Málo pohybu, dni strávené doma sa odzrkadľujú aj na našej fyzičke. Viacerí z nás pociťujú práve v tomto období zvýšený apetít, čo sa odzrkadľuje aj na navyšovaní váhy. Ako sa udržať vo forme počas zimy?

Športovanie počas zimného obdobia
Zdroj obrázka: Autor:  Inspiration GP / Shutterstock.com

Zacvičte si doma

Len hodina denne domáceho cvičenia vás dokáže udržať vo forme. Odporúčame vám vytiahnuť zo skrine cvičiace pomôcky, ako posilňovacie gumy, činky, či podložky na cvičenie a aj s týmito najzákladnejšími vecami si dokážete perfektne zacvičiť.

Stačí si nájsť jednoduché základné cviky na posilnenie brucha, nôh a rúk. Takéto cvičenie skúste praktizovať aspoň každý druhý deň. Bude to relax nielen pre vaše telo, ale aj pre vašu myseľ. Do pozadia si môžete pustiť príjemnú hudbu.

Odporúčame vytiahnuť zo skrine čo najpohodlnejšie oblečenie. Dámy ocenia kvality moderných legín Nebbia, páni zase kvality funkčného Merino trička.

Zaraďte do jedálnička viac zeleniny a ovocia

Ak sa chcete udržať vo forme, odporúčame vám okrem domáceho cvičenia zvýšiť príjem zeleniny a ovocia. Robievajte si ovocné smoothies, ktoré vás zasýtia ráno a v doobedňajších hodinách. Čo sa týka zeleniny, robievajte si zeleninové šaláty, ktoré môžete dávať ako prílohu k mäsu.

Ak nahradíte občas zemiaky, alebo ryžu práve zeleninovými šalátmi, odľahčíte žalúdok a odzrkadlí sa to aj na váhe. Nie je až tak dôležité si jedlo vážiť na kuchynských váhach, ktoré ste si vybrali z kategórie kvalitných obchodných váh, ale netreba to ale ani príliš preháňať. Treba jesť vyvážene a v primeranom množstve.

Odporúčame robiť aj zeleninu na pare, či na masle. Je zdravá a zasýti vás dostatočne.

Ak sa chcete udržať vo forme počas zimy, okrem domáceho cvičenia a zaradenia zeleniny a ovocia do jedálnička odporúčame prechádzky na čerstvom vzduchu, v prírode.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button