Záhrada

Ako merať pH v bazéne?

ako merať pH v bazéneČistá voda vo vašom bazéne je základom pre príjemné a ničím nerušené kúpanie sa počas letných mesiacov. Ak chcete vodu udržať v kvalitnom stave dlhú dobu a optimálne celú kúpaciu sezónu, je potrebné merať pravidelne pH prostredie a prípadne prisypávať do vody chlór, inak sa vo vode môžu začať objavovať riasy. Práve odstránenie rias je potom veľkým problémom. Ako merať pH v bazéne?

Obsah článku:

  • Postup pri meraní pH v bazéne
  • Dôvody merania pH
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho to potrvá
  • Aké budú náklady

Postup pri meraní pH v bazéne

Meranie pH prostredia vody v bazéne nie je nijako náročné. Potom, čo si zakúpite špeciálnu sadu na meranie pH prostredia vrátane tabliet, môžete začať. Do sady naberiete dostatočné množstvo vody a následne z hornej strany do krabičky umiestnite tabletu.

postup pri meraní pH vodyNasledovať bude chemická reakcia, na základe ktorej zistíte, aké pH prostredie je vo vašom bazéne. Ideálne hodnoty pH prostredia sa pohybujú od 6,8 do 7,2. Ak je prostredie príliš zásadité, môže dochádzať k usadzovaniu rias a iných nečistôt.

Naopak prostredie s veľkým množstvom viazaného chlóru vznikajúceho v reakcii chlóru a potu, vzniká prostredie, ktoré môže byť škodlivé ľudskému zdraviu. Môžu vás páliť oči a svrbieť pokožka.

Dôvody merania PH

Meranie pH je veľmi dôležité predovšetkým z hľadiska ľudského zdravia. Ak je voda neadekvátna určitým normám, potom je nehygienická a kúpať by sa v nej nemalo.

Dôležité je pH prostredie aj z hľadiska celkovej výdrže vody. Tá zostáva vďaka primeraným hodnotám pH prostredia dlhšiu dobu čistá a vydrží oveľa dlhšie.

Čo je na meranie pH v bazéne potrebné?

  • tester na meranie zasaditosti a kyslosti vodytester na pH prostredie
  • tablety na voľný a viazaný chlór
  • voda

Ako dlho to potrvá

Meranie pH prostredia v bazéne je krátkodobou záležitosťou. Možno ho zmerať doslova za niekoľko sekúnd.

Po nabratí vody do testera sa vám ihneď zobrazí požadovaný výsledok. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť bazén.

Aké budú náklady na meranie pH v bazéne

Náklady na meranie pH sú pomerne nízke. Tester na pH prostredie stojí okolo 7-8 Eur a za tablety dáte zhruba 1,5 Eura. V balení je za túto cenu 10 tabliet.

Prečítajte si aj články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button