Šport

Ako na domáce posilňovanie?

návod na domáce posilňovanieNie každý má možnosť chodiť do posilňovne či už z dôvodov časových, finančných alebo jednoducho preto, že široko ďaleko žiadna posilňovňa nie je. Je možné dosiahnuť dobré výsledky – domáce posilňovanie. Na to sa pozrieme v nasledujúcom článku.

Prečo práve domáce posilňovanie?

Dôvodov môže byť veľa, vrátane vyššie menovaných. Ak vás však od navštevovania posilňovne odrádza samotná pohodlnosť, vedzte, že prinútiť sa cvičiť doma je mnohokrát horšie ako odhodlať sa ísť do posilňovne. Je to tak jednoducho preto, že doma nie je telocvičňa.

Keď už ste v posilňovni, nedá sa robiť nič iné ako cvičiť, doma sa dá vždy robiť veľa iných vecí. Rozhodnite sa teda dobre, či vaše dôvody k cvičeniu doma sú dostatočné.

Čo je na domáce posilňovanie potrebné

jednorúčky a posilňovanieBez aspoň elementárneho vybavenia sa zrejme nezaobídete. U klikou a drepov bez záťaže nemôžete zostať dlho. Čo teda potrebujete? Aspoň dve jednorúčky na ktoré sa dá pridávať závažie. Je to síce skoro nič, ale v najvyššej núdzi môžu nejaký čas vystačiť.

A čo keď mám viac peňazí a chcem si to doma poriadne vybaviť?

Potom zauvažujte o kúpe lavičky na bench, na ktorej sa dá nastaviť sklon, k tomu samozrejme patrí veľká činka a závažia a spolu s jednorúčkami, ktoré už máte, ste vytvorili slušný základ pre domácu posilňovňu, pretože toto náčinie sa dá pri troche invencie využiť ohromným množstvom spôsobov.

Posledná vynikajúca vec je hrazda na zhyby, skoro by som povedal, že je to vôbec to najlepšie, čo si môžete zaobstarať.

Ako doma cvičiť?

Existuje nepreberné množstvo cvikov, ktoré možno vykonávať v domácom prostredí, bohužiaľ hoci aj ich obyčajné vymenovanie je mimo možnosti rozsahu tohto článku.

Okrem drepov (s činkami alebo bez), klikov a podobných cvikov si ukážeme pár zaujímavých lahôdok.

Tricepsové kliky

Tricepsové klikyZ obrázku je, povedal by som, pomerne patrné ako cvik prebieha. Z vyobrazenej základnej pozície  vzoprite až vystrite ruky v lakťoch a potom sa opäť spustite až k zemi.

Čím vyššie sú nohy, tým je cvik ťažší a naopak.

Kliky zo stojky

Sú to obyčajné kliky, len ich vykonávame v stojke, čo ich robí veľmi náročnými. Tento cvik zaberá na triceps, ramená a chrbát.

Kliky s ruksakom

Účinnosť klasických klikov môžeme zvýšiť týmto jednoduchým spôsobom. Stačí ruksak naplniť niečím ťažkým (fľaše s vodou, knihy).

Ak je vám to aj tak málo, môžete sa navyše vždy v hornej fáze kliku odraziť a tlesknúť alebo skúsiť kliky na jednej ruke. Tento cvik je predovšetkým na prsia a triceps.

Domáce posilňovanie nie je vôbec zložité a často krát môže byť aj viac účinné ako posilňovanie vo fitku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button