Nezaradené

Ako sa pripraviť na psychicky náročný deň v práci?

ako sa dobre pripraviť na náročný deň v práciDennodenne žijeme pod vplyvom veľkého stresu a či chceme, alebo nie, na našom organizme to necháva následky. Nemusia sa objaviť hneď. Časom sa však môžu prejaviť. Ako sa ale pripravovať na psychicky náročné dni v práci? Poradíme si.

Doprajte si dostatok času na prebúdzanie

Skúste stávať podstatne skôr, ako vstávate. Aj keď viete, že na zvládnutie takýchto náročných chvíľ potrebujete dostatok spánku, váš organizmus však potrebuje dostatok času aj na to, aby sa prebral.

Vstávajte minimálne hodinu pred plánovaným odchodom z domu, doprajte si zdravé raňajky, ale hlavne, kávu nepite nalačno a namiesto toho si dajte hneď po prebudení pohár čistej neochutenej vody. Uvidíte, ráno budete mať viac energie a viac času na prípravu potrebných vecí, ktoré si potrebujete vziať so sebou do práce – napríklad tašku na notebook, zápisník, faktúry a pod.

Nezapínajte sociálne siete

Pre úspešný začiatok dňa musíte urobiť jednu jedinú vec, a to vzdať sa sociálnych sietí. Ak vám pomôžu skontaktovať sa s kolegami, tak ich používajte.

Ak si ale chcete pozrieť svojich priateľov, ktorí pridávajú príspevky ako na bežiacom páse, zbytočne stratíte veľa času riešením nepodstatných vecí. Namiesto prihlasovania sa na sociálne siete radšej vymeňte prázdne tonery Canon za plné tonery Canon. Problémom s tlačením dokumentov sa tak vyhnete.

Všetko dobre dopadne

Búšenie srdca a cítite sa, ako by ste mali každú chvíľku odpadnúť? Zamyslite sa nad tým, naozaj sa vám oplatí trápiť sa pre to, čo nedokážete ovplyvniť? Myslite na to, že vo svete je množstvo ľudí, ktorých práca vyčerpáva a aj napriek tomu si svoju prácu robia poctivo a nesťažujú sa všade, kade chodia.

Dodajte si potrebnú energiu práve tým, čím sme si vyššie spomínali, čiže vyhýbaním sa sociálnym sieťam a doprajte si viac času na prípravu do práce. Všetko dobre dopadne a nezabúdajte,  kedykoľvek sa môžete obrátiť na svojich kolegov, ktorí sú vám ochotní poradiť. Ak však máte na pracovisku zlé vzťahy, ešte stále je tu váš nadriadený. Keď nebudete vedieť vytvoriť nové zmluvy, vytlačiť faktúry, alebo vás poverili zistiť, kde sa dajú kúpiť renovované tonery, pýtajte sa. Nie ste v tom sami.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button