Práca a vzdelanie

Ako sa naučiť po anglicky?

rady na učenie angličtinyPri výučbe každého nového cudzieho jazyka je dôležitá motivácia. Viem, že ak sa niečo chceme naučiť, samotné vykonanie tejto úlohy nie je úplne jednoduché. Motivácia nevydrží dlho každému. Ale verím, že ak niečo naozaj chceme, dokážeme to. Hovorme o angličtine. Môžem povedať snáď len jediné. Naučte sa ju radšej teraz, ako neskôr alebo nikdy. Ako sa naučiť po anglicky? Nikdy neviete, čo Vám vstúpi do života – dovolenka, práca, či vzťah v zahraničí … Pre tých z vás, ktorí chcú ísť do sveta, je to nutnosť a znamená to tiež priamo neobmedzené možnosti.

Čo potrebujete keď sa chcete naučiť po anglicky:

Ako postupovať pri učení sa angličtiny

Začnem jednoducho a tým je slovo „samoštúdium“. Sami viete, že sa toho v škole moc nenaučíte.

Ak chceme niečo vedieť dobre, musíme chcieť a byť aktívnejší.

Dôležité je čítanie po anglicky

výuka angličtinyAko sa najlepšie naučiť anglicky je si na internete nájsť zaujímavé anglické čítanie. To, čo čítate na internete v slovenčine, si otvoríte v angličtine. To je snáď jediný možný, lacný, veľmi účinný spôsob, ako začať.

Bavia vás články o počítačoch, vzťahoch, či osobnom rozvoji? Nájdite si ich. Spočiatku vyberajte texty kratšie a jednoduchšie. Tak, ako to robím ja.

Skúste to a uvidíte, že Vás to čítanie chytí a zostanete pri tom dlhšie, než ste čakali.

Postupné zlepšovanie sa v angličtine

Takto postupujte ďalej, k dlhším článkom. Stále ale zostávajte u tých ľahších. Čítajte očami (to ale môžete striedať aj s čítaním nahlas, ale bude to chcieť väčšiu koncentráciu a nárok na čas), ak neviete jedno zložitejšie slovo vo vete, preložte ju bez neho. Z kontextu iste pochopíte, o čom sa píše.

Takto postupujte, kým sa Vám viditeľne nezlepší reč a schopnosť prekladať vety a rozumieť im, bez slovníka. Nestraším Vás. Ide to – ak si nevyberiete niečo z vedeckej terminológie.

ako sa naučiť po anglickyPo pár dňoch sa odporúčajú pozerať seriály – opäť také, ktoré Vás bavia. S titulkami, samozrejme neskôr aj bez. Nevadí, keď nebudete vedieť, o čom je reč. Hlavná je tá snaha porozumieť, naučiť sa prízvuk.

Uvidíte, že po pár dňoch, keď si prečítate denne krátky text, budete spokojní.

Tip ako sa naučiť po anglicky

Pri čítaní si nechajte otvorený slovník. Nebifľujte sa slovíčka.

Podobné články

1 komentár

  1. Ja som študovala na jazykovej škole, vychádza to na nejakých 6 hodín týždenne, a to mi nepríde ako tak veľká časová investícia na to, ako veľmi mi to pomohlo. Mimo to som sa tiež naučila pomocou sledovania cudzojazyčných filmov a seriálov. Teraz som už na dobrej úrovni, ale aby som sa udržala vo cviku, používam aj aplikáciu Duocards – dajú sa tam perfektne ukladať slovíčka, a ty si spájať aj s gramatikou.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button