Úvod / Práca a vzdelanie / Ako sa naučiť po anglicky?

Ako sa naučiť po anglicky?

rady na učenie angličtinyPri výučbe každého nového cudzieho jazyka je dôležitá motivácia. Viem, že ak sa niečo chceme naučiť, samotné vykonanie tejto úlohy nie je úplne jednoduché. Motivácia nevydrží dlho každému. Ale verím, že ak niečo naozaj chceme, dokážeme to. Hovorme o angličtine. Môžem povedať snáď len jediné. Naučte sa ju radšej teraz, ako neskôr alebo nikdy. Ako sa naučiť po anglicky? Nikdy neviete, čo Vám vstúpi do života – dovolenka, práca, či vzťah v zahraničí … Pre tých z vás, ktorí chcú ísť do sveta, je to nutnosť a znamená to tiež priamo neobmedzené možnosti.

Čo potrebujete keď sa chcete naučiť po anglicky:


Ako postupovať

výuka angličtinyZačnem jednoducho a tým je slovo “samoštúdium”. Sami viete, že sa toho v škole moc nenaučíte. Ak chceme niečo vedieť dobre, musíme chcieť a byť aktívnejší.

Dôležité je čítanie

Ako sa najlepšie naučiť anglicky je si na internete nájsť zaujímavé anglické čítanie. To, čo čítate na internete v slovenčine, si otvoríte v angličtine. To je snáď jediný možný, lacný, veľmi účinný spôsob, ako začať.

Bavia vás články o počítačoch, vzťahoch, či osobnom rozvoji? Nájdite si ich. Spočiatku vyberajte texty kratšie a jednoduchšie. Tak, ako to robím ja. Skúste to a uvidíte, že Vás to čítanie chytí a zostanete pri tom dlhšie, než ste čakali.

Postupné zlepšovanie sa v angličtine

Takto postupujte ďalej, k dlhším článkom. Stále ale zostávajte u tých ľahších. Čítajte očami (to ale môžete striedať aj s čítaním nahlas, ale bude to chcieť väčšiu koncentráciu a nárok na čas), ak neviete jedno zložitejšie slovo vo vete, preložte ju bez neho. Z kontextu iste pochopíte, o čom sa píše.

Takto postupujte, kým sa Vám viditeľne nezlepší reč a schopnosť prekladať vety a rozumieť im, bez slovníka. Nestraším Vás. Ide to – ak si nevyberiete niečo z vedeckej terminológie.

ako sa naučiť po anglickyPo pár dňoch sa odporúčajú pozerať seriály – opäť také, ktoré Vás bavia. S titulkami, samozrejme neskôr aj bez. Nevadí, keď nebudete vedieť, o čom je reč. Hlavná je tá snaha porozumieť, naučiť sa prízvuk.

Uvidíte, že po pár dňoch, keď si prečítate denne krátky text, budete spokojní.

Tip ako sa naučiť po anglicky


Pri čítaní si nechajte otvorený slovník. Nebifľujte sa slovíčka.

Ako sa naučiť po anglicky?
5 (99.23%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

učte sa cudzie jazyky zábavne

Ako sa zaujímavým spôsobom učiť cudzí jazyk?

Cudzí jazyk znamenal ešte donedávna len nudné učenie sa slovíčok naspamäť. Slovíčka, ktoré boli často …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *