Úvod / Práca a vzdelanie / Ako sa stať modelkou?

Ako sa stať modelkou?

ako sa stať modelkouAsi všetci poznáme príbehy niektorých topmodeliek, ktoré na ulici oslovil fotograf a zvyšok už sa odohrával na stránkach Vogue. To sú ale veľmi vzácne výnimky. Drvivá väčšina modeliek sa k svojej kariére dostala inak a stálo ich to veľa driny a odriekania. Ste pripravení toto podstúpiť? Potom si prečítajte, ako sa dostať pred svetové objektívy. Rady ako sa stať modelkou krok za krokom.

Kariéra modelky


O kariére modelky je dobré uvažovať čo najskôr. Na Slovensku začínajú dievčatá s modelingom okolo 15 rokov, v zahraničí je táto hranica ešte o 2 roky nižšia. Predpokladom je výška minimálne 170 centimetrov, ideálne nad 175.

Čomu sa vyvarovať a čo robiť

líčenie modelkyVyvarujte sa piercingu a tetovania! Kúpte si topánky na vysokom podpätku a trénujte chôdzu. Ideálne je sledovať sa pri chôdzi v zrkadle a porovnávať ju so zábermi z profesionálnych prehliadok.

Začnite sa venovať zdravému životnému štýlu a pohybu, aby ste dosiahli optimálnu postavu a zbavili sa prípadných kíl navyše. U modeliek sa kladie dôraz na štíhlu postavu. BMI sa často pohybuje na spodnej hranici normálnej váhy.

Modelingové agentúry


Vyhľadajte si na internete agentúru najbližšiu vášmu mestu, chodievajte pravidelne na kastingy a zúčastnite sa aj súťaží krásy, odkiaľ sa modelky často regrutujú. Osloviť agentúru môžete aj sami. Stačí vybrať reprezentatívne fotografie a zaslať ich emailom.

fotenie modelkyVeľa agentúr má na svojich stránkach kontaktný formulár, cez ktorý sa dá prihlásiť k spolupráci. Fotografie nemusíte mať od profesionála. Ak sa agentúra rozhodne spolupracovať, väčšinou ponúkne vytvorenie profesionálneho portfólia fotografií.

Modelky – a hlavne tie začínajúce – často musia absolvovať zdĺhavé kastingy. Najdôležitejšou radou je tváriť sa vždy príjemne, aj keď musíte stáť celý deň vo vysokých podpätkoch. Okrem chôdze a postavy tiež rozhoduje výraz.

Základom je prirodzený vzhľad. Módny fotograf dokáže rozpoznať tvár vhodnú pre modeling hlavne bez nánosov make-upu a bez vrstvy farby na vlasy.

Vzdelanie

Dobrým predpokladom, aby ste sa stala modelkou, je znalosť cudzích jazykov, predovšetkým angličtiny. Ak totiž modelka vycestuje do zahraničia, ide sama a agentúra ju na prácu len vysiela. Modelka by mala vedieť vypočuť fotografove pokyny.

Upozornenie


Modelingovú agentúru si najskôr dobre preverte, nájdite si jej recenziu, kontaktujte modelky, ktoré s ňou spolupracujú. V žiadnom prípade sa nenechajte pozývať na fotenie od fotografov, ktorí vás náhodne oslovia na ulici. Vezmite si vizitku a pred schôdzkou získajte referencie.

Chudnite len pod dohľadom odborníkov! Modelky majú často krát BMI v kategórii podvýživy, čo môže byť veľmi nebezpečné pre celkový zdravotný stav.

Ako sa stať modelkou?
5 (99.23%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

učte sa cudzie jazyky zábavne

Ako sa zaujímavým spôsobom učiť cudzí jazyk?

Cudzí jazyk znamenal ešte donedávna len nudné učenie sa slovíčok naspamäť. Slovíčka, ktoré boli často …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *