Cestovanie

Ako precestovať Japonsko?

dovolenka v japonskuJaponsko je čarovná krajina, ktorá má celkom iste čo ponúknuť. Okrem toho, že má najsilnejšiu ekonomiku na svete, tak sa môže pochváliť aj miestami, ktoré vo vás zanechajú silné spomienky na rôzne miesta. Celé Japonsko je ostrovom a hoci je veľmi vzdialené, tak cestovanie sem určite stojí za to. Odlišná kultúra i zvyky vás presvedčia o tom, že existuje svet, ktorý je úplne fascinujúci a doteraz ste o ňom veľa nevedeli. Ako v Japonsku nájdete tie najkúzelnejší miesta?

Doprava do Japonska

Najprv sa musíte do Japonska dopraviť a to urobíte najlepšie lietadlom. Samotné cestovanie po ostrove už bude prostredníctvom vlakov a verejnej dopravy. Ubytovanie za dobrú cenu v Japónsku nájdete na stránke booking.com

Čo navštíviť v Japonsku?

Jedným z miest, ktoré vás uchváti, tak je posvätná hora Fuji-San. Jej panoráma stojí za pozretie, najlepšie ju možno vidieť z vysokej budovy Tokyo Metropolitan Government Building.

Zabudnúť by ste nemali ani na cisársky palác. Dôležitými miestami sú tiež svätyne Meidži Džingu, svätyne Jasukuni, kláštor Sensodži a kláštor Zodžódži. Pôsobivá architektúra vás bude sprevádzať všade.

Japonské parky

park v japonskuJaponsko vás očarí aj krásnymi parkmi, teda predovšetkým park Jojogi a park Ueno Koen, kde sú nádherné lotosové a čerešňové lesy.

Či už ste kdekoľvek, tak majte v ruke fotoaparát a foťte. Nemusíte sa tu báť krádeží, keďže je to v Japonsku len ojedinelé.

Múzeá

Vhodné by bolo vidieť aj niektoré miestne múzeá, mnoho z nich je dokonca so vstupným zdarma. Pôsobivé je múzeum elektrickej energie a múzeum zemetrasenia.

Priaznivci elektroniky môžu navštíviť dom Sony, kde si pozrú najmodernejšie technológie elektroniky.

Na čo nezabudnúť pred cestou do Japonska

vylet do japonska

Pred cestou do Japonska si ani nezabudnite vymeniť dostatok jenov, pretože je tu dostatok obchodných centier, kde si rozhodne budete chcieť niečo kúpiť.

Hriechom by bolo tiež nenavštíviť niektoré z reštaurácií a čajovní, kde ochutnáte miestne jedlá a napijete sa tých najkvalitnejších čajov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button