Cestovanie

Ako odhaliť pravú Nigériu?

Yorubský vplyv v NigériíNigéria je ohromnou krajinou ležiacou v západnej Afrike. Jej južné územie je ohraničené pobrežím Guinejského zálivu. V Nigérii žije takmer pätina všetkých obyvateľov Afriky a so svojimi 150 miliónmi ľudí je najľudnatejším africkým štátom. Hlavným mestom je Abuja, ktorá bola vybudovaná na zelenej lúke vo vnútrozemí. Najväčším mestom je Lagos, čo je trinásť miliónový prístav. Pokiaľ ide o náboženstvo, je Nigéria rozdelená rovnomerne na kresťanský juh a moslimský sever. Spoznať pravú Nigériu vyžaduje cestovať, spoznávať a hľadať.

Letenky do Nigérie

Za poznaním Nigérie a odhaľovaním jej pravej tváre sa môžete vydať letecky s niektorou cestovnou kanceláriou. Kúpte si letenku cez internet na niektorom z webov, ktoré ponúkajú lacné letenky.

Nedostavané mesto

Lagos, hlavné mesto NigérieNigéria sa preslávila okrem iného aj negatívnymi stránka života, ku ktorým patrí najmä veľká korupcia. V snahe vybudovať novú, bezpečnú a neskorumpovanú Nigériu postavili nové hlavné mesto Abuja uprostred ničoho.

Zaujímavé je, že tu uvidíte bulvár ústiaci do buše, nedostavané budovy a plochy posiate haraburdím a zarastajúce trávou a kríkmi.

Tajomná stránka Nigérie

Pravú Nigériu a tradičnú Afriku vám všade bude pripomínať slovo juju, ktoré sa vyslovuje džudžu. Je to akýsi výkrik a prejav radosti pochádzajúci zrejme z voodoo, ale nikto vám nepovie, čo to vlastne znamená. Akoby to bolo zahalené čarodejným tajomstvom.

Trhovisko v Nigérií

Ako odhaliť pravú NigériuAk budete prechádzať nigérijské trhovisko, zaplavené nekonečnými radmi textilu a papúč značky Made in China, narazíte aj na skutočné dary krajiny, ktoré sú pravým bohatstvom pochádzajúcim z Nigérie. Sú to najrôznejšie bizarné predmety pochádzajúce z prírody.

Pred vami budú defilovať vyschnuté a scvrknuté chameleóny či opice, hadie kože, lebky hlodavcov, kosti netopierov, rôzne kostry vtákov a iné hávede. Popri tom aj črepy zrkadiel, cínové varešky, ihlice a ďalšie predmety.

Yorubský vplyv

Pravú Nigériu tvoria aj ukážky tradícií nigérijskej kultúry, ktoré môžete uvidieť napríklad v modernom meste Benin City, v ktorého uličke umelcov, v starej opevnenej časti, je stále patrný yorubský vplyv, vyznačujúci sa odlievaním bronzových sôch.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button