Domácnosť

Ako opraviť starú fasádu domu?

ako-opraviť-fasadu-domuNeteší vás pohľad na fasádu vášho rodinného domu? Potom si kúpte potrebné pomôcky a opravte ju. Oprava fasády domu je vcelku rýchlou a nijako zvlášť zložitou záležitosťou. Dom vďaka novej fasáde získa ďaleko lepší vzhľad. Ako opraviť starú fasádu domu?

  • Postup opravy
  • Čo budeme potrebovať?
  • Aké budú náklady?
  • Video

Ako opraviť starú fasádu domu: postup

Pri renovácii fasády najprv zakryte okná a dvere. Postačia k tomu obyčajné fólie a plachty. Zakrytie okien je dôležité a praktické, nedôjde tak k tomu, že by sa náter fasády dostal priamo na sklá okien, čo by vám prirobilo ďalšiu prácu s ich umývaním. Kvapky od fasádneho náteru možno zo skiel dostať veľmi ťažko.

Po zakrytí okien a dverí skontrolujte stav pôvodnej omietky. Keď sa v nej vyskytujú praskliny, je vhodné ich zarovnať pomocou akrylového tmelu.

V ďalšej fáze prichádza na rad nanesenie spevňujúcej penetrácie. Potom už možno pristúpiť k prvému náteru fasádnej farby. Tú je potrebné nechať dôkladne zaschnúť, ideálne cez noc. Druhý deň potom postup opakujte.

fasada domuV prípade, že chcete zvýrazniť farbu v okolí okien a dverí, vykonajte v okolí ich rámov náter zvlášť, až po skončení hrubej opravy celkovej fasády. Nátery fasády okolí dverí a okien znova vykonajte na dvakrát.

Čo je potrebné na opravu starej fasády domu?

  • oprava fasady domumaliarske a murárske potreby – špachtle, valčeky
  • akrylový tmel na zacelenie prasklín
  • spevňujúca penetrácia
  • fasádne farby

Koľko času zaberie oprava starej fasády domu ?

Oprava fasády u rodinného domu trvá približne dva dni. Prvý deň dochádza k zakrytiu okien a dverí, nánosu penetrácie a prvej vrstvy fasádnej farby.

Druhý deň sa potom nová fasáda dokončuje náterom druhej vrstvy fasádnej farby. Práce sú zakončené celkovým upratovaním.

Aké budú náklady na opravu starej fasády domu?

Najväčšou položkou je nákup fasádnej farby. Ceny farieb sa pohybujú od cca 2 € za m2, záleží pri tom na kvalite farby a tiež na objeme, ktorý je potrebný na celkovú opravu starej fasády domu.

Video ako opraviť starú fasádu domu:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button