Domácnosť

Ako zariadiť obývaciu izbu?

ako zariadiť obývaciu izbuDomov má byť miestom, kde sa cítime dobre, príjemne a v bezpečí. K tomu, aby bolo pohodovo nielen nám, ale aj ostatným, je potreba svoj byt vhodne vybaviť. Najčastejšie svojich priateľov a rodinu pozývame do obývacej izby. Ako teda túto miestnosť vhodne zariadiť? Ako zariadiť obývaciu izbu?

V obývacej izbe sa držte svojho štýlu!

Ešte predtým, než sa pustíte do rekonštrukcie či zariaďovania obývacej izby, všetko si dôkladne premyslite. Koľko v ňom budete tráviť času a akým spôsobom? Bude to miesto pre relaxáciu, obyčajné sledovanie televízie?

Chcete v obývacej izbe zhromažďovať potreby k vašim koníčkom? A bude táto miestnosť naozaj len obývacou izbou, alebo zároveň aj jedálňou?

Až keď si všetky tieto podstatné veci dobre premyslíte, môžete sa dať do práce. Prihliadnite k novým trendom, ale vždy sa držte svojho štýlu! Predsa len, ide o vašu obývaciu izbu, a preto si ju zariaďte tak, aby vyhovovala predovšetkým vám!

Farby, farby, farbičky!

farba obyvacej izbyAk sa chystáte svoj ​​príbytok oživiť farbami, pamätajte na jednoduché pravidloNajtmavšou plochou v miestnosti by mala byť podlahanajsvetlejšou naopak strop. Tmavosť ostatným stien by mala byť, niečo medzi tým.

Svetlé farby v priestore robia miestnosť vzdušnejšou, opticky ľahšou a oveľa jednoduchšie sa s nimi pracuje v kombinácii so svetlom. Svetlé odtiene priestor zväčšujú a dávajú mu punc čistotyTmavé farby pôsobia ťažkým, možno až depresívnym dojmom.

Vždy ale záleží predovšetkým na tom, v čom sa budete cítiť dobre.

Takže pokojne svoju obývačku vymaľujte aj na zeleno, len dávajte pozor, aby ste miestnosti neubrali na priestore a prispôsobte tejto farbe aj ďalšie vybavenie a bytové doplnky!

Televízny kútik s pohodlnou pohovkou!

Väčšina z nás má obývaciu izbu spojenú predovšetkým so sledovaním televízie. Často sa tu večer tiež schádza celá rodina. Myslite preto na dostatok sedacieho nábytku. Vhodným a častým riešením je zaobstaranie pohodlnej sedačky minimálne pre dve až tri dospelé osoby.

ako vybrať relaxačné kresloK tomu je nutné zaobstarať ale väčšinou ešte kresla, aby sa zvýšil počet miest.

Ak vám to ale priestory obývacej izby dovoľujú, je pohodlnejšie zaobstarať väčšiu sedačku a to buď v tvare písmena L, alebo U. A čo keď často hostíte niekoľko priateľov? Kúpte niekoľko menších ľahko presunuteľných sedacích prvkov, aby ste mohli s návštevou sedieť tvárou v tvár a celý komplet doplňte ešte vhodným a farebne zladeným konferenčným stolíkom.

Pre televíziu nájdite také miesto, kde sa nebude v televíznej obrazovke odrážať slnečné svetlo, najlepšie niekde v temnejšom rohu miestnosti.

Obývaciu stenu? Áno, ale …

Masívne steny s úložnými priestormi dnes do obývacej izby príliš nepatria. Preferujú sa skôr jednoduché televízne stolíky, individuálne police, steny rozdelené na nízku skrinkovou zostavu a nástennú časť. Cieľom je, aby za nábytkom zostala viditeľná časť múru a aby táto časť rozsvietila a opticky zväčšila menšie priestory.

Ale čo keď je obývačka jediným miestom, kde môžete uložiť väčšie množstvo práve nepotrebných vecí? Pokúste sa poobzerať po komode, alebo presklennej skrini, ktorá nebude pôsobiť v priestore tak mohutne a pritom sa na veci v nej uložené nebude prášiť.

Nezabudnite na bytové doplnky!

Teplo domova vytvárajú tiež doplnkyObrazy, kvetiny, fotky na stenách alebo aj dobre zvolené záclony. Viete, že pri výbere záclony by ste mali zohľadniť to, kam patrí?

Nebojte sa teda svoj ​​domov skrášliť rôznymi doplnkamiZabudnite pritom ale na výstavku keramických prasiatok či drobných postavičiek rôznych tvarov a svadobného servisu po babičke! Ak máte k týmto veciam citový vzťahupracte ich na bezpečné miesto a nenechajte nech na sadá  prach.

Zvoľte doplnky väčšie, ako sú napríklad vkusné sošky, vázy plné čerstvých kvetov alebo izbovú kvetinu v peknej nádobe.

Pamätajte, aj pri zariaďovaní obývacej izby platí, že menej je niekedy naozaj viac!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button