Domácnosť

Ako na montáž infrasauny do bytu?

ako na montáž infrasaunyInfrasauny sú v poslednej dobe mimoriadne obľúbeným doplnkom do domácností. Milovníci saunovania na ne nedajú dopustiť. Stále častejšie nahrádzajú klasické fínske sauny. A to okrem iného z toho dôvodu, že u nich nie je potrebná tak zložitá montáž. Ako na montáž infrasauny do bytu?
V článku sa dozviete:

  • Čo je infrasauna
  • Kam umiestniť infrasaunu
  • Postup montáže infrasauny
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho to potrvá
  • Aké budú náklady

Čo je to infrasauna?

infrasaunaInfrasauna, niekedy tiež nazývaná ako infrakabína, je zariadením, ktoré je alternatívou bežnej fínskej sauny. Rozdiel oproti nej spočíva v tom, že využíva infračervené lúče.

Zatiaľ čo v normálnej saune je ohrievaný vzduch a až od neho dochádza k zahriatiu tela, v prípade infrasauny sa rovno zahrievajú telesné tkanivá, a to až do hĺbky viac ako štyroch centimetrov.

Infrasauna je oveľa účinnejšia. Uvádza sa, že pri pobyte dochádza až k trojnásobne intenzívnejšiemu poteniu než vo fínskej saune.

Pre mnohých z vás, ktorí ju už vyskúšali, je príjemné tiež to, že v nej nie je také teplo. Vo fínskej saune je teplota presahujúca 100 stupňov Celzia, zatiaľ čo v infrasaune je vnútorná teplota len okolo 50 stupňov. Človek sa tak v nej cíti pohodlnejšie.

Jedinou nevýhodou infrasauny je že môžete prísť o účinky pary, ktorá blahodárne pôsobiaci na organizmus, okrem iného podporuje  detoxikáciu organizmu, posilňuje dýchanie, podporuje chuť do jedla, regeneráciu svalov a kĺbov a všeobecnú relaxáciu.

Kam umiestniť infrasaunu?

kam umiestniť infrasaunuVýhodou infrasauny je fakt, že ju možno umiestniť prakticky kamkoľvek do bytu. Nemusí sa tak nutne jednať o kúpeľňu či dokonca samostatnú miestnosť.

Pokojne ju môžete umiestniť na chodbu, do spálne atď.

Je len potrebné, aby bol priestor na saunu dostatočne veľký. Počítajte s miestom navyše.

V prípade, že je napríklad infrasauna vysoká 2 metre, je nutné pripočítať ešte aspoň 40 centimetrov navyše.

V okolí zariadenia je vhodné mať minimálne pol metra miesta navyše, aby sa okolo nej dalo prechádzať či robiť prípadnú údržbu a opravy.

Platí tiež, že by mala byť umiestnená do 2 – 3 metrov od elektrickej zásuvky.

Postup montáže infrasauny

Infrasaunu si zaobstaráte v obchode. Ide vlastne o akúsi skladačku. Po vybalení si tak zariadenie môžete jednoducho a rýchlo zostaviť sami, bez pomoci odborníkov.

Aj to je jedna z veľkých výhod infrasáun. Zvoľte si miesto, kde infrasauna bude stáť. Na podlahu položte podkladovú dosku.

Do vodiacich líšt podkladu nasaďte steny. Pre ľahšiu prácu je dobré mať k dispozícii pomocníka, ktorý bude steny počas usadzovania a montovania pridržiavať. Vo chvíli, kedy máte nasadené steny infrasauny, nasaďte jej dvere. Na záver základnej konštrukcie potom navrch umiestnite striešku zariadenia.

Aby jednotlivé diely pevne držali a boli stabilné, dobre ich zaskrutkujte, a to postupne podľa vyššie uvedeného poradia.

Vo vnútri infrasauny potom namontujte podľa návodu, ktorý je súčasťou každého balenia, lišty na lavičky. Úplne nakoniec potom na zadnú časť sauny pripevnite rám s mriežkou a riadiacu jednotku s transformátorom.

prenosna parna saunaTeraz už stačí vašu infrasaunu zapojiť do zásuvky a môžete si začať užívať a relaxovať.

Tip: Ak vážne chcete saunu a nechcete za ňu utratiť zopár stoviek alebo až niečo vyše 1000 €? Tak si môžete kúpiť prenosnú parnú saunu.

Prenosné parné sauny kombinujú starovekú parnú liečebnú kúru s modernou technológiou. Saunovanie pomáha odstraňovať nadbytočný podkožný tuk, soľ, vlhkosť, stimuluje krvný obeh a slúži ako prevencia proti chorobám srdca.

Čo je potrebné na montáž infrasauny do bytu?

Ako dlho montáž infrasauny potrvá?

Ak budete na prácu minimálne dvaja, potom vám zostavenie infrasauny zaberie maximálne 1 hodinu, skôr menej.

Ide naozaj o veľmi jednoduchú záležitosť, ktorú bez problémov zvládnete aj vtedy, ak nepatríte práve medzi vyhlásených kutilov.

Aké budú náklady na infrasaunu?

Najlacnejšie infrasauny sa dajú kúpiť už v cene okolo 600 Eur. Luxusnejšie zariadenie o väčších rozmeroch však tiež môžu vyjsť pokojne cez 1500 Eur. Cenové rozpätie ponúk infrasáun je tak pomerne veľké.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button