Úvod / Voľný čas a hobby / Ako vyrobiť Voodoo bábiku?

Ako vyrobiť Voodoo bábiku?

ako na Voodoo bábikuZmysel pre Voodoo bábiku a celkovo náboženstvo Voodoo pochádza z oblasti západnej Afriky. Počas násilného odsunu obyvateľov z tejto oblasti sa náboženstvo rozšírilo postupne do celého sveta, najmä na ostrov Haiti a priľahlé ostrovy karibskej oblasti. Voodoo dnes vyznáva viac ako 60 miliónov ľudí na celom svete. Najznámejším symbolom, ktorý predstavuje kult voodoo, je tzv. Voodoo bábika. Pamätajte však, že takáto bábika nieje hračka pre deti. Ako voodoo bábiku vyrobiť vám poradia nasledujúce riadky.

Ako na Voodoo bábiku?


Voodoo si veľa ľudí vysvetľuje ako čiernu mágiu. V skutočnosti to tak nie je. Voodoo je filozofia, ktorá vychádza zo spirituálneho rozvoja vlastnej osobnosti. Hlavným cieľom voodoo je, aby človek žil v úplnom súzvuku s božstvami a smeroval k úplnej duševnej a telesnej rovnováhe.

ako vyrobiť Voodoo bábikuZákladom celej filozofie voodoo je poznatok, že človek musí žiť v úplnom súzvuku s božstvami, prírodou, vecami vesmírom a všetkými živými bytosťami, len týmto dosiahne úplnej rovnováhy. Nepostrádateľnou súčasťou voodoo sú rituály, ku ktorým patria aj symboly, akým voodoo bábika bezpochyby je.

Bábiku môžete vyrobiť v rôznych veľkostiach a z rôznych materiálov, môžete ju tiež použiť pre rôzne obrady a rituály. Voodoo bábika je stále častejšie žiaducim príveskom na kľúče, mobily alebo ručne vyrobeným darčekom. Veď voodoo bábiky sú dnes k dostaniu v obchodných reťazcoch, iba tá vaša však bude originál.

Stavba bábiky a výroba šablony

Než začnete tvoriť samotné telo voodoo bábiky, vyrobte si šablónu. Zo starej škatule si vystrihnite tvar tela. Šablónu môžete vytvoriť len pre telo, nohy a ruky. Hlavu bábiky môžete urobiť zvlášť a k telu ju pripevniť pomocou drôtika. Ak sa vám podarí vytvoriť šablónu celého tela vrátane hlavy tým lepšie. Hlava bábiky bude stabilnejšia.

Voodoo bábikuBavlnená priadza, čo je silnejší bavlnený špagát, ktorý zoženiete v každej galantériu, začnite obmotávat papierovú šablónu. Začnite od hlavy, ktorú obmotávajte rôznymi smermi. Dôležité je, aby ste udržali pokiaľ možno pravidelný guľatý tvar.

Zvyšné časti tela omotajte priadzou pokiaľ možno v pravidelnom vodorovnom alebo horizontálnom smere, nie rôznymi smermi. Vždy, keď skončíte, zalepte koniec priadze tak, aby nebol vidieť.

Ako Voodoo bábiku ozdobiť?

Než začnete vašu voodoo bábiku krášliť a obliekať, môžete ju naškrobit. Je to jednoduché. Stačí vám k tomu iba voda a cukor. Cukrový roztok urobte čo najsilnejší (menší podiel vody a väčší podiel cukru). Bábiku ponorte do roztoku a potom ju nechajte poriadne usušiť.

Voodoo bábikyPretože si robíte bábiku sami, môžete si ju vyrobiť podľa svojich predstáv. Tvár bábiky by mali tvoriť iba čierne oči, žiadny nos alebo pusa. Výraz bábiky môžete dotvárať bavlnkou. Záleží len na vás, ako hlavu bábiky bavlnenou priadzou obmotáte. Oči bábiky môžete vytvoriť pomocou čiernych gombíkov, čiernych perličiek alebo malých korálikov.

Ak má vaša bábika niečo symbolizovať, napríklad nevestu, oblečte ju do svadobných šiat, ak má vaša bábika symbolizovať ženícha, oblečte ju do obleku. Oblečenie bábiky môžete vytvoriť pomocou inak farebnej priadze (tým, že niektoré časti tela obmotáte inak farebnou priadzou) a tým vytvoríte dokonalý efekt, že je vaša bábika oblečená.

Rôzne šaty, doplnky a pod. Môžete vytvoriť pomocou zvyškov látky alebo dekoratívnych stúh, ktoré sú ľahko k dostaniu v galantériách.

Ako Voodoo bábiku dokončiť?


V galantérii dostanete k zakúpeniu strieborné krúžky, rôzne uzatvárateľné klipy, ozdobné spony alebo rolničky, ktoré môžete prevliecť priadzou. Tým si z voodoo bábiky vyrobíte prívesok alebo vlastnoručne vyrobený darček pre vašich blízkych.

Varovanie

Článok má len informatívny charakter. Uvedomte si, že čierna mágia je nebezpečná. Všetko zlé sa nakoniec obráti proti vám. Starostlivo si rozmyslite, či nie je voodoo bábika zaujímavejšia skôr ako dekoratívny prívesok alebo darček než ako nástroj slúžiaci k čiernej mágii. Pamätajte, že všetko zlé, čo urobíte, sa vám desaťkrát vráti.

Ako vyrobiť Voodoo bábiku?
4.9 (98.57%) 28 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

malovanie skla

Ako renovovať maľované sklo?

Maľované sklo je stará sklárska technika, ktorá prešla dlhým vývojom. Jednoducho povedané, ide o určité …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *