Nezaradené

Ako sa pripraviť na dlhšiu cestu v aute?

príprava na dlhšie cestovanie automLetné mesiace už skončili, to však ale neznamená, že si s rodinou nemôžete naplánovať výlet buď tu na Slovensko, alebo do zahraničia. Ako sa ale pripraviť na dlhšiu cestu autom, aby ste všetko zvládli bez častých zastávok zapríčinených technickými poruchami?

Dôležité opravy zrealizujte ešte pred cestou

Ak vás už dlhšiu dobu trápi turbo a premýšľate nad repasom turba, zrealizujte ho ešte predtým, ako vycestujete. Ľahko by sa mohlo stať, že by sa vám počas cesty pokazilo a vy ste tak ostali stáť ďaleko od domova, ale aj ďaleko od miesta, na ktoré ste mierili.

Vtedy vám nebude ostávať nič iné, ako zrušiť výlet a zavolať si odťahovaciu službu, za ktorú si budete musieť aj zaplatiť. Dôležité opravy vždy realizujte pred cestou.

Nachystajte si tekutiny a nejaké maškrty

ako na dlhé cesty automMôže sa stať, že sa dostanete do kolóny a budete musieť rieši obchádzku. Strávite podstatne viac času v aute ako ste pôvodne plánovali. Aj s týmto by ste mali nevyhnutne rátať.

Nezávisle od toho si nachystajte do auta tekutiny a nejaké maškrty, ktoré vás počas cesty dostatočne zasýtia.

V kufri zúžitkujete kvalitné protišmykové vaničky do kufra, ktoré zabránia tomu, aby vám obsah kufra behal zo strany na stranu.

Zabezpečte čerstvý vzduch

Dlhé cesty dajú zabrať najmä našim chrbticiam. Mnohí z nás si púšťajú počas cesty klimatizáciu naplno a preto sa niet čo čudovať, keď po návrate z dovolenky pozorujú na sebe prvé príznaky nachladnutia.

Používajte deflektory Škoda, ak máte auto značky Škoda. Sú to protiprievanové lišty, ktoré zabezpečujú prirodzenú cirkuláciu vzduchu v interiéri aj vášho auta.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button